Michał Rudaś wraca do korzeni. Nagrywa płytę z Healing Incantation.

W tym roku Michał Rudaś oraz duet Healing Incantation postanowili nagrać wspólnie płytę. - Tak dobrze nam się gra z Tomaszem "Ragaboyem" Osieckim i Adamem Słupczyńskim na trwających już od paru tygodni próbach do naszego pierwszego wspólnego koncertu, który odbędzie się we Włocławku 2 czerwca, że postanowiliśmy nagrać album - mówi Rudaś. Na portalu OdpalProjekt panowie zbierają fundusze na ten cel.
Dla mnie to ogromna radość, że wreszcie odnalazłem w Polsce pełen pasji zespół, z którym mogę praktykować regularnie klasyczną muzykę indyjską - dodaje Michał - Mam ponadto teraz konkretny cel, by rozwijać i doskonalić to wszystko, czego uczyłem się u mojego mistrza indyjskiego wokalu Anup Misra z Varanasi w Indiach.

Michał Rudaś to wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Jest absolwentem wydziału wokalnego, sekcji piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im.Fryderyka Chopina przy ul.Bednarskiej w Warszawie (2004). Pobierał również nauki klasycznego śpiewu indyjskiego podczas swoich licznych podróży do Indii u mistrza indyjskiej ragi Anupa Misry – wykładowcy Sanskrit University w Varanas. Ma na koncie 2 solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) - obie głęboko inspirowane muzyką indyjską, kilka singli oraz nowo wydany (2016) mini album “Wieloryby i syreny”. Jest laureatem nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album. Współpracował z programami TV: „Jaka to melodia” (2004-2009), oraz początkowo w Orkiestrze Adama Sztaby, a potem Orkiestrze Tomka Szymusia  w "Tańcu z gwiazdami" (2005-2017). Michał jest również ćwierćfinalistą czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014) i finalistą programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (2016). Duet Healing Incantation interpretuje Ragi, czyli klasyczną muzykę indyjską, powstał w roku 2013. W tym samym roku została nagrana pierwszą płyta. Muzycy łączą koncerty z prelekcją na temat instrumentów oraz genezy i rozwoju muzyki indyjskiej, a także jej miejsca we współczesnej kulturze zachodniej. Duet współpracował z Kayah oraz z Anną Jurksztowicz oraz bierze również udział w różnych wydarzeniach kulturalnych.Akcję crowdfundingową na OdpalProjekt.pl uruchomiliśmy w celu zebrania funduszy na nagranie naszej płyty - piszą artyści - Mamy przygotowaną ponad godzinę muzyki. Nagrania chcemy zrealizować na przełomie lipca i sierpnia w Studiu Diamentowy Pies w Warszawie.

Całkowity koszt nagrania powinien zamknąć się w 3 tysiącach złotych. Jeśli chcecie wesprzeć chłopaków, klikajcie i wpłacajcie pod tym linkiem.