Klezmerskie imperium Amsterdam Klezmer Band. "Oy oy oy" [RECENZJA]

Amsterdam Klezmer Band to dziś jeden z najważniejszych zespołów wykonujących muzykę klezmerską na świecie (czternaście i pół tysiąca fanów na Facebooku) i aż trudno uwierzyć, że zaczynali grając na ulicach. Swoją ostatnią płytę wydali w 2016 roku, a teraz niestrudzona w szerzeniu dobrych dźwięków ekipa Karrot Kommando przedstawia ich polskiej publiczności.

Ethniesy 2017: Bieszczady, Kurpie i "Dżezbandyta"

Już jutro rozpocznie się 5. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy. "W tym roku na Ethniesach każdy dzień będzie hitem" - mówi dyrektorka festiwalu Dominika Kiss-Orska. Nie są to czcze przechwałki, bo program pięciodniowego festiwalu imponuje różnorodnością.

Otwarcie na drugiego człowieka. Kroke "Traveller" [RECENZJA]

Tytuł najnowszej płyty Kroke, "Traveller", odwołuje się do podróży, w której muzycy zespołu są już od 25 lat. Jako ulubieńcy Spielberga, Petera Gabriela, Nigela Kennedy'ego i Anny Marii Jopek przemierzyli kawał światu. To były podróże w głąb kultur, nie tylko muzycznych i tych rozumianych bardziej dosłownie. Dziś więc występują przed nami jako podróżnicy zawijający na chwilę do portu, by opowiedzieć co widzieli, słyszeli i co przeżyli.