Wygraj "Turniej Muzyków Prawdziwych"!

Jeżeli grasz muzykę ludową, przyjedź do Szczecina i weź udział w „Turnieju Muzyków Prawdziwych”! Do przesyłania zgłoszeń organizatora - Filharmonia Szczecińska - zachęca wszystkich muzyków tradycyjnych i wykonawców interpretujących tradycyjny repertuar – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W tym roku, po raz pierwszy w szranki mogą stanąć także tancerze! Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 21 lipca.

Sutari "Osty" [RECENZJA]

Sutari, bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących rodzimych projektów folkowych ostatnich lat - a także tych o największym potencjale - nową płytę „Osty” wydaje z pomocą serwisu crowdfundingowego. Publiczność umożliwiła to wyraźnie doceniając dotychczasowy dorobek dziewczyn z zespołu, będąc ciekawa ich nowych pomysłów. I słusznie.

Karolina Cicha i Bart Pałyga "Płyta Tatarska"

Żeby zająć się tematem tak niszowym jak muzyka Tatarów polskich, trzeba być odrobinę szalonym - w pozytywnym rozumieniu tego słowa - niezwykle dokładnym i bardzo zdeterminowanym. Karolina Cicha jest jedną z najbardziej pracowitych artystek jakie znam, oddających się swojej pasji - muzyczno-archeologicznej - w pełni.