Haydamaky i Andrzej Stasiuk grają Mickiewicza

Ukraińska ethno-rockowa formacja Haydamaky wraz z polskim pisarzem, Andrzejem Stasiukiem, wiosną tego roku postanowili sięgnąć do poezji Wieszcza. Efektem jest singel "Stepy Akermańskie", poprzedzający zaplanowaną na jesień płytę "Sonety krymskie", na której obok Haydamaków i Stasiuka pojawi się również krakowskie trio KROKE.

Cały tan hiszpański świat...

Język hiszpański. Z czym się kojarzy? Z Hiszpanią oczywiście - i słusznie. Ale też z flamenco - jeszcze bardziej słusznie. Ale też z podróżami do krajów Ameryki Południowej, filmami Carlosa Saury, muzyką meksykańskich mistrzów gitary - Rodrigo y Gabriela - i być może ze słówkiem "Caramba" wykrzykiwanym przez Szpiega z Krainy Deszczowców. Z językiem hiszpańskim prawdopodobnie stykamy się równie często, co z angielskim. Dlaczego więc tak niewiele z niego rozumiemy?

Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba: To, co minione, to też nostalgiczne [RELACJA]

Anna Maria Jopek to artystka bez dwóch zdań światowa. Występowała na prestiżowych scenach koncertowych (Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Opera w Tokio, czy Tel Awiwie), śpiewała z takimi sławami jazzu i world music, jak Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Richard Bona, Makoto Ozone, a ostatnio - ku spełnieniu jej marzeń - Sting. Konsekwentna w swoim stylu, indywidualna na scenie polskiej, jest już nie tylko nasza, jest przede wszystkim międzynarodowa i ekskluzywna.