T/Aboret: Cztery głosy, jedna opowieść

T/Aboret to pobudzona źródłami, jazzem i muzyką świata opowieść snuta czterema różnymi głosami. Pod koniec września zespół wystąpi w Warszawie, prezentując nowy teledysk, Krakowie (po raz pierwszy!) i Kędzierzynie Koźlu.

Magdalena Lechowska odkrywa polskie tango dla świata

Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy - południowoamerykański i polski. Stąd pomysł na projekt "Tango Polaco", czyli polskie tango po hiszpańsku. W ramach projektu powstają nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga.

Wygraj "Turniej Muzyków Prawdziwych"!

Jeżeli grasz muzykę ludową, przyjedź do Szczecina i weź udział w „Turnieju Muzyków Prawdziwych”! Do przesyłania zgłoszeń organizatora - Filharmonia Szczecińska - zachęca wszystkich muzyków tradycyjnych i wykonawców interpretujących tradycyjny repertuar – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W tym roku, po raz pierwszy w szranki mogą stanąć także tancerze! Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 21 lipca.