Niyaz: podróż przez historię

Prominentna wytwórnia world music, Six Degrees Records, zapowiedziała wydanie albumu "Best of Niyaz". Płyta podsumowująca ponad dwunastoletnią podróż muzyczną tria Azam Ali będzie zawierać utwory z różnych lat kariery grupy, w tym z ostatniej przepięknej "The Fourth Light". Jeszcze w październiku, grupa zapowiadała, że na płycie znajdą się także nowe premierowe nagrania. Ostatecznie, na "Best of..." znajdziemy jeden premierowy utwór.

The Moon and the Nightspirit: to rozpalenie wyższego "ja"

The Moon and the Nightspirit to założony w 2003 węgierski zespół - początkowo duet, dziś kwartet - który eksploruje stylistykę średniowiecznych przestrzeni połączonych z muzyką ludową. Zostali zauważeni już w dwa lata po powstaniu, kiedy zaprezentowali swój debiutancki album (rok 2005, "Of Dreams Forgotten and Fables Untold"), z którym zaproszono ich do węgierskiej państwowej (czy też narodowej) telewizji. Dziś prezentują kolejną płytę - "Metanoia", której premiera zaplanowana jest na marzec 2017. Z płytą zespół trzykrotnie zagra w Polsce.

I nikt na to wcześniej nie wpadł? Warsaw Afrobeat Orchestra "Man Is Enough" [RECENZJA]

Kiedy już posłucha się propozycji Warsaw Afrobeat Orchestra jedyna myśl jaka przychodzi do głowy to: "dlaczego nikt na to jeszcze nie wpadł?". Pomieszanie spuścizny Fela Kutiego, afrobeatu i funku z żeńskimi, słowiańskimi wokalami wydaje się tak naturalne i harmonijne, że trudno uwierzyć, że ten rejon stylistyczny nie jest silniej eksploatowany.