Azja na talerzu

Pin It

fot. Wiktoria Marek

Pierwsza edycja Festiwalu Kulinarnego Smaki Azji i Pacyfiku, która miała miejsce w sobotę 23 maja 2015, okazała się wielkim sukcesem! Przez cały dzień setki Warszawian oraz gości z różnych zakątków Polski (i nie tylko) miało okazję skosztować niesamowitych dań oraz zapoznać się z różnymi aspektami kultur regionu… od kuchni.

Pogoda nie była zachwycająca, a mimo tego drzwi stołecznego Muzeum Azji i Pacyfiku przy ulicy Solec 24, praktycznie nie zamykały się do samego wieczoru.

Tłum spragnionych azjatyckich pyszności "głodomorów" napierał nieprzerwanie z siłą porównywalną do pacyficznego tsunami. Zapach przypraw oszałamiał wszystkich: starszych i młodszych, rodziny z dziećmi i hipsterską młodzież.

Było pysznie i rozwijająco zarazem, bo oprócz rozkoszy podniebienia - zaserwowano także coś dla ducha. Seria prelekcji, wykłady czy prezentacja ceremonii parzenia herbaty przyciągnęły wielu pasjonatów kultur Dalekiego i Bliskiego Wschodu.

Imprezę zakończył seans indyjsko-niemiecko-amerykańskiej produkcji "Smak curry" (ang. "Lunchbox"), który w wysmakowany sposób uzmysłowił widzom starą prawdę, że najlepiej trafić przez żołądek do serca… Azji.

fot. Wiktoria Marek

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.