Podróżować to żyć, czyi festiwal szalonych podróżników

Pin It

klub szalonego podróżnika

"Podróżować to żyć" - te słowa Hansa Christiana Andersena zdał się potwierdzić I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej. Etnosystem.pl sprawował nad imprezą patronat medialny. Prelekcje przenosiły publiczność w różne rejony świata i jednocześnie zachęcały do samodzielnego wyruszenia w podróż. O to chyba, przede wszystkim, w imprezach tego typu chodzi.

Festiwal rozpoczął się 23 maja. Po krótkim wstępie pierwszą specjalną prezentację przedstawiła Agata Kosmalska pt. Kamerun 2014 - Czarna Afryka Równikowa. Agata była jedyną kobietą w czteroosobowym składzie, która przebyła trasę Szolc-Rogozińskiego z 1882 r. na początku tego roku.

W dalszej części wieczoru Agnieszka Siejka opowiedziała o... wielokolorowych Indiach. Na zakończenie uczestnicy pierwszego dnia Festiwalu udali się na Afterparty do Piwnicy Retro w Środzie Wlkp, a następnie przenieśli się na przydomowe ognisko u prezesa klubu Szalonego Podróżnika.

Drugi dzień Festiwalu Podróżniczego rozpoczął się o godzinie 10. Barbara Bordych "Autostopem przez Australię: rozpoczęła część konkursową. Obecni na prezentacji wspominają ją jako przepełnioną humorem i dystansem, ale też wieloma ciekawostkami.

Kolejna prezentacja Bałkany 2012 Kianka Expediton została przedstawiona przez Olkę Zagórską i Marka Chabrosa. Porzucili swoje dotychczasowe miejsce pracy, spakowali samochód i wyjechali na Bałkany. Opowiedzieli nam o Bałkanach, że są kraina możliwości by zobaczyć jak najwięcej za jak najmniej. Dalej wystąpił Robert Gondek w prelekcji "Malawi i Zambia w drodze na najwyższe szczyty Afryki". Robert przedstawił wyprawę, której głównym celem było ustalenie i weryfikacja informacji na temat najwyższego szczytu Zambii, a także wejście na najwyższy szczyt Zambii. Jego podróży Etnosystem.pl także patronował medialnie. Natomiast Joanna Tomczak i Krzysztof Łęcki zabrali nas w podróż za wiele uśmiechów autostopem po Kenii. Siłą ich prezentacji byli napotkani na drodze ludzie, a przede wszystkim dzieciaki, które urozmaiciły ich podróż. Ostatnią konkursową prezentacją był Iran wakacje w Hidżabie przedstawioną przez Stasię Budzisz-Cysewską.

Dla wytrwałych widzów w upalne popołudnie w auli w Gimnazjum czekały dwie niezwykłe prezentacje podróżnicze Damiana Wolf Wagubunda, który przebył samotnie Amerykę Południową w 181 dni oraz Michała Kochańczyka który zabrał publiczność w polarny rejs z Lady Dana 44.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą wśród konkursowych prelekcji był Robert Gondek. Gratulujemy.

(Materiał na podstawe tekstu Rzecznik I Festiwalu Podróżniczego Elżbiety Koźlik)

fot. Irka Rabęda

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.