Nomader: Beskid Niski sercu bliski... [GALERIA]

Pin It

fot. Łukasz Nomader Nycz

W lipcu, jak co roku, udałem się w objazd po mojej ulubionej części Beskidu Niskiego. Kiedy jestem w okolicy zawsze staram się odwiedzić takie miejsca jak Bodaki, Czarne, Wołowiec, Jasionka, Pętna czy moje najwspanialsze Bartne...

Wiem, że góry te mają mnóstwo innych ciekawych miejsc do zaoferowania - widziałem wiele z nich. Do tej części pasma czuję jednak największy sentyment. Może dlatego, że wiele lat temu to właśnie tutaj stawiałem pierwsze kroki w tej dziewiczej krainie. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że trochę tu pustawo. Odbieram to jednak, jako niepodważalny atut. Uwielbiam włóczyć się wąskimi szutrówkami, odpoczywać w cieniu drzew zdziczałych sadów, przepadać przez tkwiące w wysokich trawach fundamenty niegdyś stojących tu domostw i oddawać się chwilom zadumy przy samotnych krzyżach, będących niemymi świadkami wydarzeń sprzed ponad pół wieku. We wsiach za każdym razem spotykam cudownych ludzi, odwiedzam stare chyże łemkowskie, błądzę leśnymi duktami, a kiedy wieczór się skrada, zawsze ląduję u moich gospodarzy w Bortniance. Już od wielu lat u nich goszczę i nie zamierzam tego zmienić.

tekst i zdjęcia: Łukasz "Nomader" Nycz www.projektowaniepodrozy.plwww.facebook.com/projektowaniepodrozy 

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.