Vołosi w Korei

Vołosi w Korei to jazzowo-etniczny projekt artystyczny Fundacji Planet, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Jest on ukierunkowany na międzykulturowy dialog i międzynarodową współpracę, a jego celem jest twórcze zestawienie polskiej i koreańskiej muzyki współczesnej, czerpiącej inspirację z artystycznych tradycji górskich regionów obu krajów.
Fundacja Planet to założona w 2012 roku przez Sylwię Kowalską pozarządowa organizacja non-profit. Regularnie inspiruje ona artystyczną współpracę między polskimi i zagranicznymi artystami - a jej przedstawiciele zaangażowani byli w realizację blisko 100 międzynarodowych wydarzeń artystycznych promujących polską kulturę za granicą - m. in. w Republice Korei, Japonii, Indiach, Czechach, Słowacji, Litwie, Rumunii, Słowenii, Węgrzech, Szwecji, Belgii, Francji, Gruzji, Portugalii, Turcji oraz Afganistanie. Organizacja ta była też wielokrotnie zaangażowana w realizację międzynarodowych wydarzeń artystycznych na terenie Polski.

https://www.youtube.com/watch?v=FDMpqglpyFg&feature=youtu.be

Koncepcja zadania opiera się o znalezienie zaskakujących podobieństw i twórcze wykorzystanie oczywistych różnic między nimi. Wiodącym polskim artystą uczestniczącym w zadaniu jest światowej sławy kwintet smyczkowy VOŁOSI, który współtworzą muzycy klasyczni i ludowi muzycy góralscy. Premierowy koncert projektu w ich wykonaniu odbędzie się w ramach Jeonju International Sori Festival 2018 - czołowego światowego festiwalu World Music, który jest strategicznym partnerem zadania. Zadanie przewiduje polsko-koreańskie połączenie na wielu poziomach - od inspiracji tradycją obu krajów w procesie twórczo-wykonawczym po artystyczną współpracę cenionych ludowych i współczesnych artystów z obu krajów.

GŁÓWNY KONCERT: 6 października 2018 @ Jeonju International Sori Festival

VOŁOSI - Nomadism [RECENZJA]

Jeonju International Sori Festival to światowej klasy festiwal muzyczny, odbywający się rokrocznie od 2001 roku w południowo-zachodniej części Republiki Korei - w uznawanym za “najbardziej tradycyjne w kraju” i znanym z kulturowego bogactwa mieście Jeonju. Przez pierwszych 10 edycji skupiał się on wyłącznie na koreańskiej muzyce i sztuce ludowej, od 2011 roku rozszerzył jednak swój program do formuły World Music, otwierając się na tradycyjnych, etnicznych i ludowych artystów z całego świata. Jego rekordowe odsłony przyciągały odpowiednio 302.378 (!) widzów oraz 3000 (!) artystów i wykonawców z 37 krajów. Sori Festival jest regularnie nagradzany zarówno w Republice Korei jak i na świecie. Od 2012 roku był on cyklicznie uznawany za jeden z 25 najważniejszych festiwali World Music na świecie przez prestiżowy brytyjski magazyn “Songlines”. Od 2014 roku corocznie otrzymuje on prestiżową koreańską nagrodę Best Consumer Brand Award, przyznawaną przez lokalne wydanie magazynu Forbes. W 2014 roku został nagrodzony “Wielką Nagrodą Dziedzictwa Kulturowego” na gali Korean Waves Awards - a na przestrzeni ostatnich lat otrzymał również szereg innych wyróżnień i nagród. Podczas Sori Festival miłośnicy muzyki z Korei Południowej - oraz z całego Świata - wraz z czołowymi lokalnymi i globalnymi artystami World Music - tworzą prawdziwie niezwykły klimat. Jest to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie.

Jeonju International Sori Festival jest partnerem strategicznym zadania Vołosi w Korei.
DODATKOWY KONCERT: 12 października 2018 @ Busan Citizen’s Hall

Etnosystem.pl jest patronem medialnym projektu.

Więcej informacji na: https://volosikorea.pl
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij