"Tysiąc Szklanek Herbaty" - wydanie drugie!

A może by tak wydać książkę po raz drugi, ale tym razem o 40 stron grubszą, z nowymi fotografiami, nową okładką? Samemu, ale z pomocą czytelników, którzy od lat dopytują o możliwość jej zdobycia? Robert Maciąg podjął się wydania bestsellerowego "Tysiąc Szklanek Herbaty" własnym sumptem. Na odświeżone, drugie wydanie swojej książki zbiera fundusze poprzez crowdfounding.


"Dla kogoś, kto nie podróżuje, świat wydaje się obcy i groźny. Pełen zbrodni. Nic w tym dziwnego, skoro telewizja i prasa karmią nas codziennie obrazami krwi i cierpienia. Skoro opowiadają jedynie o tragediach i przestępstwach. Media wychowały nas tak, że potrafimy zainteresować się tylko złymi informacjami i mało kto interesuje się czymś, co się udało, czymś dobrym, konstruktywnym. Nauczono nas, że dobre wiadomości są nudne i nie warto się nimi interesować. Nie robi się nam od nich gęsia skórka i nie można o nich dyskutować w pracy.
Dla kogoś, kto nie podróżuje, najważniejszym pytaniem jest: „Czy TAM jest bezpiecznie?”.
A ty rozbijasz namiot wśród obcych ludzi i musisz im zwyczajnie zaufać. Bez wiary w ich dobro podróż byłaby koszmarem. Ciągłym, nieustającym lękiem. Oglądaniem sią za siebie. Gdyby nie ta wiara, czy istniałby jakikolwiek powód, by w ogóle wyjechać? By skonfrontować własną wiedzę zaczerpniętą z mediów z prawdziwym obrazem świata? By wejść do obcego człowieka pod jego dach, usiąść z nim przy tym samym stole i zapytać naiwnie samego siebie, niewinnie, jak pyta tylko dziecko: a cóż to za Obcy? Przecież wszystkim nam chodzi o to samo". [Robert Maciąg]

Książka "Tysiąc Szklanek Herbaty" powstała kilka lat temu, a w 2012 została wydana przez wydawnictwo Bezdroża. Otrzymała nagrodę Travelera od miesięcznika National Geographic i wyprzedała się co do ostatniej sztuki. O książce powstała też audycja radiowa - Robb Maciąg o "Tysiącu Szklanek Herbaty" rozmawiał w Trójce z Michałem Nogasiem - SŁUCHAJ AUDYCJI.

Po pięciu latach od wydania, Robert Maciąg postanowił wydać książkę ponownie - bogatszą o 40. stron poświęconych Tybetowi, w nowej szacie graficznej. Wydanie tej niezwykłej książki o Jedwabnym Szlaku można wesprzeć poprzez crwodfounding na Polak Potrafi - wystarczy wejść na www.TysiacSzklanekHerbaty.pl a strona automatycznie przekieruje nas do zbiórki.

Oprócz książek "Tysiąc Szklanek Herbaty" oraz książek ze zbiorów patronackich Etnosystem.pl, Robert Maciąg proponuje inne niezwykłe nagrody - oryginalny kilim z Iranu czy fragment skały lawowej. Ale też... wycieczkę na wygasłe wulkany!

Można też zaprosić Roberta na prelekcję - autor opowie o Jedwabnym Szlaku, lub o swojej podróży skuterem przez Indie. Może wam też zrobić... pranie mózgu

Do powodzenia projektu zostało 28% - wydajmy tę książkę razem!
www.tysiacszklanekherbaty.pl