• Od początku
  • Patronaty
  • Tom Calvin, Bob Drury "Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów"


Tom Calvin, Bob Drury "Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów"

Czerwona Chmura to jedyny Indianin, który zdołał pokonać armię Stanów Zjednoczonych i narzucić jej pokój na własnych warunkach. Aby zyskać szacunek współplemieńców, syn zmarłego w delirium alkoholika musiał być odważniejszy, sprytniejszy i okrutniejszy od innych.


Od najmłodszych lat wykazywał się wyjątkową rozwagą i zmysłem strategicznym. Był śmiały, bezwzględny i niezwykle brutalny. Jednak ten być może najpotężniejszy indiański wojownik na wiele lat popadł w zapomnienie.

Bob Drury i Tom Clavin malują biografię wodza w żywych barwach, a w tle kreślą sylwetki jego towarzyszy, rywali i nieprzyjaciół: wodzów Siedzącego Byka i Szalonego Konia, człowieka gór Jima Bridgera, genarała Williama Shermana, odkrywcy Johna Bozemana i wielu innych. Ta książka to również dramatyczna kronika ostatecznego starcia amerykańskich cywilizacji i hołd oddany rdzennym mieszkańcom Wielkich Równin.

"Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów" ukazało się w polskim przekładzie Adama Czecha w serii "Amerykańskiej" Wydawnictwa Czarne, 17. maja 2017.