KROKE "Traveller"

Zachwycił się nimi Steven Spielberg, urzekli Petera Gabriela, nagrywali z Nigelem Kennedy… 17. marca zespół Kroke wyda swój jedenasty już album studyjny - "Traveller".
"Podróż zawsze była częścią naszego życia, muzycznej przygody - towarzyszy nam od wielu lat i zapewne tak już pozostanie" - mówią muzycy Kroke - "Jest furtką pozwalającą nam wejść choćby na chwilę do fantazyjnych ogrodów nieznanych kultur i osobowości ludzkich".

"Otwarcie się na drugiego człowieka, jego tradycję i historię jest dla nas jedną z najważniejszych zasad, pozwalającą odkrywać nowe nieznane dotąd światy, oraz dokonywać głębokiej autorefleksji" - dodają.

Kroke od 25. lat jest podróżnikiem, który nie tylko czerpie radość z wypraw, ale również wyciąga z nich naukę dla siebie i stara się nią dzielić z innymi. Kroke zaprasza więc słuchaczy do podróżowania po ćwierćwiecznym doświadczeniu swoich muzycznych przestrzeni przy dźwiękach z najnowszej płyty "Traveller".

Kroke... Zachwycił się nimi Steven Spielberg, gdy kręcił w Krakowie „Listę Schindlera”, nawet zagrał z triem na klarnecie, a także zaprosił na koncerty do Jerozolimy. Urzekli także Petera Gabriela – byli gośćmi Womad Festival, jednego z największych na świecie, organizowanego przez prywatną wytwórnię tego muzyka; wiele lat później, gdy współtwórca legendarnego zespołu Genesis był zaproszony na Life Festival Oświęcim, właśnie trio wskazał jako współuczestnika koncertu; w finale grali już wspólnie. Wielokrotnie występowali też z innym brytyjskim muzykiem, słynnym skrzypkiem Nigelem Kennedym – efektem tej współpracy jest wydana przez EMI płyta „East Meets East”. Już te sukcesy pokazują skalę artystycznych dokonań krakowskiego tria, które przez lata bardziej zażywało sławy w Niemczech, gdzie wydawało kolejne płyty, w Hiszpanii czy krajach Skandynawii niż nad Wisłą.


Reżyseria: Jacek Dyląg
Produkcja teledysku: Jacek Dyląg/Nieustraszeni Łowcy Dźwięków
Scenariusz, zdjęcia, montaż: Jacek Dyląg
Asystent operatora: Piotr Dyląg
Projekt, bodypainting, scenografia, choreografia: Agnieszka Glińska
Bodypainting: Magdalena Seweryn, Eliza Łoboda, Joanna Cieśla, Kinga Wójtowicz, Agnieszka Glińska
Wystąpił „Art Color Ballet”
Tancerki: Agata Glenc, Marta Mietelska, Anna Turzańska

KROKE "Traveller" - 17 marca 2017, Universal Music
Koncert Premierowy - 24. kwietnia 2017, Opera Krakowska
Kroke - Traveller