Slajdy Podróżnicze "In Mundo" w Kinie Luna 2016/2017

Jukon, Patagonia, Syberia, Himachal Pradesh, Sudan Południowy - to tylko niektóre regiony, o których opowiedzą podróżnicy podczas tegorocznej edycji slajdów IN MUNDO. W programie także Wielki Szlak Himalajski, afrykańska odyseja, transameryka, rowerowe wyprawy na krańce świata, polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo oraz kulisy pracy fotografa National Geographic.
 
6 października rozpoczyna się 4. edycja slajdów podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna. Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa zapełni się pełnymi pasji opowieściami ze świata i fascynującymi fotografiami. Na dużym kinowym ekranie widzowie zobaczą zdjęcia z odbywającego się co 12 lat święta Khumb Mela, które gromadzi dziesiątki milionów wyznawców hinduizmu, z Sudanu Południowego - najmłodszego państwa świata - które powstało na terenie trawionym wojnami przez przeszło 50 lat. Z Kamerunu, Gabonu, Konga, Angoli i Gwinei Równikowej - rzadko odwiedzanych i jednych z trudniejszych do podróżowania krajów świata, ale może dlatego także jednych z ciekawszych. Uczestnicy ekspedycji do Mustangu opowiedzą o nieodkrytych dotąd setkach grot wykutych w górskich zboczach, które używane były jako domy, pustelnie, miejsca pochówku i odosobnień medytacyjnych zarówno dla buddystów, jak i dla praktykujących starą religie bon. Tomasz Grzywaczewski przybliży widzom trwającą sześć miesięcy podróż śladami bohaterów legendarnej książki Sławomira Rawicza “Długi Marsz”. Współczesna wyprawa wiodła trasą uciekinierów sprzed 70 lat z Jakucka na Syberii, przez tajgę, Buriację, Mongolię, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, Himalaje, Nepal, Indie, do Kalkuty. A Tomasz Owsiany opowie o swojej samotnej ośmiomiesięcznej podróży na Filipiny, podczas której poznał plemiona i lokalne społeczności we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu.
 
Widzowie 4. edycji slajdów podróżniczych w kinie Luna usłyszą także o rowerowej przeprawie przez północnokanadyjską zimę, o “górach z duszą” widzianych oczami zdobywczyni Korony Ziemi, Moniki Witkowskiej, i o szalonej podróży osobową Toyotą przez pustynne tereny Afryki Zachodniej. Odbędziemy także wędrówkę zielonymi dolinami Kaukazu w poszukiwaniu śladów przeszłości oraz rodzinną wyprawę przez Dziki Zachód i gorące źródła pustynnej Newady, która zakończy się w Kanadzie śledzeniem wędrówek łososi i polujących na nie grizzly. Nie zabraknie także opowieści o nagłych zwrotach akcji i spontanicznych wydarzeniach w podróży, których w żaden sposób nie jest się w stanie zaplanować.
 
Szczegółowy program: Slajdypodroznicze.pl/slajdy-w- lunie

Bilety na każde spotkanie: 16 zł

SLAJDY PODRÓŻNICZE "IN MUNDO" 2016/2017:
6 października (czwartek), godz. 19.00 Jukon – rowerem przez północnokanadyjską zimę (Kamila Kielar)
13 października (czwartek), godz. 19 Pomiędzy Oceanami, z dwiema córeczkami (Anna i Thomas Alboth, Rodzina bez Granic)
20 października (czwartek), godz. 19 Sudan Południowy – historie przeróżne (Piotr Horzela)
27 października (czwartek), godz. 19 Patagonia – droga na Południe (Małgorzata i Marcin Złomscy)
3 listopada (czwartek), godz. 19 Kolej Transsyberyjska (Michał Książek)
10 listopada (czwartek), godz. 19 Kamczatka (Kamila Kielar)
17 listopada (czwartek), godz. 19 Wielkie święta nad Gangesem (Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)
24 listopada (czwartek), godz. 19 Góry z duszą II (Monika Witkowska)
1 grudnia (czwartek), godz. 19 Na rozdrożach, czyli historie, które zmieniły bieg naszych podróży (Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik)
8 grudnia (czwartek), godz. 19 Rowerami na krańce świata (Agnieszka i Mateusz Waligóra)
12 stycznia (czwartek), godz. 19 Afrykańskie M&M (Monika Witkowska)
19 stycznia (czwartek), godz. 19 Turcja – Czy Św. Mikołaj lubił tulipany? (Anna i Krzysztof Kobusowie)
26 stycznia (czwartek), godz. 19 Afrykańska odyseja, osobową Toyotą przez Saharę (Małgorzata i Marcin Złomscy)
2 lutego (czwartek), godz. 19 Syberia – Long Walk Plus Expedition (Tomasz Grzywaczewski)
9 lutego (czwartek), godz. 19 Tybet – jedwabnym szlakiem na dach świata (Anna i Marcin Szymczakowie)
16 lutego (czwartek), godz. 19 Kulisy pracy fotografa National Geographic (Marcin Dobas)
23 lutego (czwartek), godz. 19 Mustang – polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo (Eliza Kugler, Paula Rettinger, Krzysztof Podniesiński)
2 marca (czwartek), godz. 19 Norwegia – zew Północy (Konrad Konieczny)
9 marca (czwartek), godz. 19 Himachal Pradesh – na styku kultur (Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)
16 marca (czwartek), godz. 19 Gruzja – gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością (Anna i Marcin Szymczakowie)
23 marca (czwartek), godz. 19 Pod ciemną skórą Filipin (Tomasz Owsiany)
30 marca (czwartek), godz. 19 Wielki Szlak Himalajski (Joanna Lipowczan, Bartosz Malinowski)
6 kwietnia (czwartek), godz. 19 Transameryka. Na czterech kołach przez Kanadę, USA i Meksyk (Marta Owczarek i Bartek Skowroński)

Slajdy Podróżnicze 2016/2017
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij