Dzika Azja w obiektywie Dominika

Dzika Azja, fot i projekt - Dominik Opyd

Podróż jest kluczem - kluczem do poznania swojego wnętrza oraz otaczającego nas świata. To coś więcej niż możemy sobie wyobrazić i coś więcej niż możemy przeżyć siedząc biernie w zaciszu swojego ogrodu. Tylko podróżując można zrozumieć czym tak naprawdę jest życie. Tak twierdzi Dominik Opyd, który w najbliższych miesiącach chce wyruszyć w podróż do "Dzikiej Azji". Jego marzeniem jest stworzenie książki i filmu, a do spełnienia tego marzenia, potrzebuje naszej pomocy.

Dominik podróżuje od dawna - głównie po Polsce, ale odwiedził też Norwegię, a teraz chciałby zrealizować bardziej niezwykły i szalony plan.

- Kiedy nie podróżuję to piszę, a kiedy nie piszę to czytam. Uwielbiam sztukę i odmienne kultury, dlatego zdecydowałem się aby już w niedalekiej przyszłości udać się na studia archeologiczne i "mieć przy sobie" to co uwielbiam - mówi o swoich planach Dominik Opyd.

"Dzika Azja w obiektywie" to inicjatywa koncentrująca się na stworzeniu książki oraz filmu dokumentalnego o Azji, a tym samym do zainspirowania zwłaszcza ludzi młodych do odkrywania piękna świata oraz aktywnego uczestniczenia w życiu. - To wyjątkowy projekt którego sercem jest społeczność i to właśnie społeczność ma znaczny wpływ na rozwój wyprawy - twierdzi Dominik.

{youtube}8LbLsvN9xqc{/youtube}

Na organizację wyprawy, Dominik zbiera fundusze na portalu PolakPotrafi.pl - wspierający mają dostęp do specjalnej platformy gdzie wspólnie mogą decydować o tym jak będzie przebiegać całe przedsięwzięcie, dodają własne idee na które potem głosują a które Dominik zrealizuje po udanym zbieraniu funduszy. - Jeśli będzie, moi sponsorzy będą mogli porozmawiać z tubylcem poprzez Skype'a, czy zobaczyć co aktualnie robię. Tak naprawdę jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia, a najbardziej szalone i aktywne pomysły są zdecydowanie pożądane! - zapowiada Dominik. Taki sposób realizacji ma w znacznym stopniu wpłynąć na to, aby osoby dodające idee inspirowały się nawzajem.

Wyprawa "Dzika Azja w obiektywie" zostanie podsumowana książką napisaną w pierwszej osobie tak, aby czytelnik mógł odczuć azjatycką przygodę na własnej skórze. Na filmie i krótszych nagraniach uwiecznione zostaną między innymi zrealizowane pomysły, na które głosowali wspierający.

"Podróż to jedyna taka rzecz gdzie wydając pieniądze zyskuje się coś cenniejszego i unikalnego, nieporównywalnego z niczym innym" - to idea, która przyświeca Dominikowi. Dlatego też młody podróżnik zachęca wspierających do zaangażowania - oprócz akcji na miejscu, Dominik zaplanował dla wspierających ciekawe nagrody. Wszystkie możecie zobaczyć na PolakPotrafi.pl: www.polakpotrafi.pl/projekt/zdobyc-azje.