Przygodę czas zacząć

fot. mat. promocyjne "Przez kontynenty"

Jeżeli w czwartkowy poranek, na autostradzie A4 przy wjeździe do Wrocławia zobaczycie szóstkę studentów łapiących stopa - zabierzcie ich! Przyczynicie się wtedy do realizacji pierwszego z wielu etapów projektu "Przez kontynenty, czyli autostopem dookoła świata". Na drodze do spełnienia marzenia stoi wiele niebezpieczeństw, ale też przygód. Trzymacie kciuki?

Ekipa autostopowiczów wyruszy na południowy-wschód, a pierwszym celem podróży będzie Budapeszt. Tu w sobotę jeden autostopowiczów (Kuba) podejdzie do egzaminu z języka angielskiego, potrzebnego do wizy australijskiej.

Ekipa "Przez kontynenty" korzysta z couchsurfingu, dzięki któremu organizuje sobie noclegi w różnych miejscach świata. Po wizycie u Węgrów kolejnymi etapami będą Stambuł, bogata i interesująca pod względem turystycznym Turcja, a na początku sierpnia - Irak, w którego kurdyjskiej części autostopowicze chcą spędzić aż 10 dni. Najwięcej czasu na tym etapie, grupa spędzi jednak w Iranie, nie tylko poznając kraj, ale też zbierając informacje nt. przejazdu przez Pakistan.

{youtube}rtLQaUhlMt4{/youtube}

"Dalej plany są już mniej sprecyzowane" - mówią autostopowicze - "Będziemy przemieszczać się południową Azją przez kraje takie jak Indie, Nepal, Bangladesz, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja, Timor Wschodnie aż dotrzemy do Australii". Nawet na wodzie grupa "Przez kontynenty" postara załapać się na darmowy przejazd, czyli tzw. "jachtostopa" . Czas na uizupełnienie zapasów pieniędzy wyznaczony został w Australii, gdzie grupa przez kilka miesięcy chce zarobić na dalszą podróż. Odcinek z Australii do Ameryki Południowej i Potem do Europy młodzi będą już pokonywać drogą powietrzną.

Trzymamy kciuki za szóstkę studentów, którzy do ostatniej chwili czekają na decyzje o wizy do Australii i Iranu oraz kompletują niezbędne szczepienia.

Jako patroni medialni wyprawy "Przez kontynenty, czyli autostopem dookoła świata", będziemy was informować o przebiegu wyprawy.

Więcej informacji w dziale Patronaty.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij