Autostopem dookoła świata

przez kontynenty

Szóstkę studentów różnych kierunków wrocławskich uczelni połączyło marzenie rocznej podróży autostopem dookoła świata. - Podróży, która zapewni nam przeżycia i radości, które będziemy pamiętać przez wiele lat - piszą. Wiele wskazuje na to, że wkrótce marzenie się spełni. Etnosystem.pl wyprawę będzie wspierać medialnie.

Pomysł narodził się w minionym roku, a podróż ma rozpocząć się na początku tegorocznych wakacji. - Rozważywszy wszystkie możliwości, zdecydowaliśmy się obrać trasę na wschód. Oczywiście nie próbujemy nawet zaplanować całej podróży. Po pierwsze, brak sprecyzowanego planu da nam dużo większą swobodę podróżowania, będziemy mogli podążać za radami napotkanych po drodze ludzi, odwiedzać miejsca, o których dowiemy się przypadkiem po drodze i zatrzymywać się na dłużej w miejscach, które nas urzekną. Po drugie, nie wydaje nam się żeby w ogóle zaplanowanie całej trasy było możliwe - mówią uczestnicy wyprawy.

Wyprawa rozpocznie się we Wrocławiu w kierunku południowo-wschodnim. Następnie dotrze do Turcji i Iranu. Kolejnym krajem na trasie jest Pakistan, ale - z powodu możliwych trudności w otrzymaniu pakistańskiej wizy, jest też opcja lotu z Iranu do Indii. Później Nepal, Bhutan, Bangladesz, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja... - Z Indonezji będziemy chcieli dostać się do Australii, próbując szczęścia z tzw. "jachtostopem". W Australii prawdopodobnie zostaniemy kilka miesięcy pracując i zarabiając na dalszą podróż. Pozwoli nam na to wiza, jaką możemy otrzymać dzięki ukończonym studiom inżynierskim na Politechnice Wrocławskiej. A gdy podreperujemy wystarczająco nasz budżet, spróbujemy dostać się do Ameryki Południowej i tam podróżować przez kolejnych kilka miesięcy. Jeśli wystarczy nam czasu i pieniędzy, myślimy też o odwiedzeniu Ameryki Północnej - dodają uczestnicy.

Podróżować będą autostopem, bo taka forma podróży pozwala na poznanie wielu ludzi, zagłębienie się w lokalną kulturę i przeżycie przygód. - Oczywiście, może się okazać, że nie zawsze będzie to możliwe - nie odrzucamy w związku z tym możliwości poruszania się innymi środkami transportu. Nie chcielibyśmy jednak przemierzać dużych odległości samolotami, pociągami czy autobusami - nie chodzi przecież o to żeby okrążyć świat, oglądając go z okna pojazdu - dodają.

Szacunkowo cała wyprawa ma zająć około 14 miesięcy. Później trzeba będzie dokończyć studia. Na bieżąco z planami wyprawy będziecie po polubieniu jej facebookowej strony. Mapę wyprawy przedstawiamy poniżej:

 

przez kontynenty

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij