Wiatraki poruszą świat po raz trzynasty!

Racibórz to, podobnie jak Opole, historyczna stolica Górnego Śląska. W tym urokliwym miejscu już po raz trzynasty odbędzie się jeden z ciekawszych festiwali podróżniczych - Wiatraki. W tym roku organizator, Dawid Wacławczyk, zaprosił na prelekcje m.in. Łukasza Supergana, który opowie o swoich samotnych wędrówkach przez Islandię i Iran oraz Elżbietę i Andrzeja Lisowskich, którzy zdradzą nam, jak szukać swojego "południka szczęścia". Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie zespół VOŁOSI.

Filipiny - spod i znad wody

Filipiny - fot. Marek Mencel
"Visaya Dive Tour" to opowieść o fascynacji podwodnym światem, o podróżowaniu i eksploracji. O tym co do nie dawna było dla nas tak odległe a teraz jest na wyciągnięcie ręki. Spotkanie i prezentacja multimedialna z nurkowania w podwodnym raju - wśród przepięknych raf, egzotycznych gatunków ryb, żółwi i węży morskich - odbędzie się już 27 października w rybnickim Domu Kultury Chwałowice.

Slajdowiska SKG: studenci wyruszają w podróż!

Bernadetta Bebe Baran - 100 pomysłów

Po wakacyjnej przerwie i zebraniu nowych doświadczeń i podróżniczych wspomnień, warszawscy studenci tworzący Studencki Klub Górski przy Uniwersytecie Warszawskim, zapraszają na kolejne spotkania. Na początek - Bernadetta Bebe Baran przedstawi nam swoich 100 pomysłów na podróżowanie, a w kolejnych tygodniach odwiedzimy gorące Bałkany i lodowaty Spitzbergen.

Schodami na Rysy!

Szlak na Rysy od strony polskiej - fot. JM
Sztuczne ułatwienia w Tatrach znamy prawie wszyscy. Łańcuchy, klamry, ciosane w skałach stopnie pojawiają się tam, gdzie szlaki turystyczne są bardzo niebezpiecznie. Czasem to niebezpieczeństwo jest naturalne, wynikłe z ukształtowania góry, czasem wynika z wyślizgania skał przez turystów. Słowacki TANAP postanowił to drugie naprawić i na szlaku na Rysy zamontował... metalowe schody.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.