Światem błogim nacieszcie się DO SYTA!

Pin It
Kapela Hanki Wójciak - fot. mat. prasowe
Kapela Hanki Wójciak prezentuje klip do piosnki promującej płytę "Znachorka". Obraz kręcony w urokliwych zakątkach Krakowa, w gronie przyjaciół i fanów zespołu, niesie ze sobą proste przesłanie: Cieszmy się śpiewem, tańcem, drugim człowiekiem i światem, póki jesteśmy jego częścią!
 
Śmierć. Dobrze wie, jaka jest jej rola. Pełni ją od zarania dziejów. Zdaje sobie sprawę, że zazwyczaj jest nieproszonym gościem. Że przychodzi za wcześnie i nie w porę. Wie, że wywołuje największy strach, dosłownie mrozi krew w żyłach. W utworze "Do syta" nie poucza ona, nie moralizuje, nie straszy wieczną karą, po prostu przypomina o sobie i wzywa, żeby czasem prędzej obudzić się do życia w radości, póki mamy na to czas - mówi Hanka Wójciak, liderka zespołu, autorka piosenki i koncepcji obrazu – Utwór jest taneczny, a powstały klip pełen życia, koloru i radości. Nakręcone osoby to nasi słuchacze, członkowie Kapeli, przyjaciele w różnym wieku.

 
Obraz został zrealizowany przez Mateusza Jazowskiego i Łukasza Niemca (Cutsense), warsztaty na trawie poprowadziła Anna Ostafil (Wyspa Sensu), a inspiracją do wspólnej zabawy było zajęcia z Anną Demarczyk (Jalla! Odzyskaj ciało).
 
Kapela Hanki Wójciak koncertuje w pełnym składzie od pięciu lat. W 2014 roku nakładem Radia Kraków ukazała się debiutancka płyta "Znachorka". Na początku czerwca album ukazał się w wersji specjalnej, w odmienionej szacie graficznej i z dwoma dodatkowymi utworami. Wydanie specjalne stało się okazją do stworzenia kilku obrazów promujących debiutancki materiał. Jeszcze w tym roku ukażą się teledyski do piosenek "Ptaszyna" oraz "Śwarna".
 
"To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. Gorąco polecam posłuchać w całości. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach" – powiedział o materiale Muniek Staszczyk.
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.