Percival Schuttebnach: nie do końca the best of

Pin It
Już 7 października jeden z najważniejszych polskich zespołów folk-metalowych, Percival Schuttenbach, powróci z nową płytą "Strzyga". Zespół, który niedawno mogliśmy oglądać podczas koncertu w muzyką do gry "Wiedźmin", mający fanów na całym świecie, zapowiadanym albumem na otworzyć nowy rozdział w swojej twórczości. 
Najwierniejsi fani grupy część nagrań rozpoznają z poprzednich wydawnictw lub koncertów, kilka utworów znalazło się wcześniej na pierwszej płycie zespołu, ale muzycy postanowili zarejestrować je raz jeszcze, tym razem w lepszej jakości. Na płycie znajdziemy również kilka zupełnie premierowych utworów i starszych, ale dotąd niepublikowanych. W dużym stopniu jest to więc całkiem nowa płyta zespołu.
 
Wcześniejsze płyty grupy były typowymi albumami koncepcyjnymi. "Strzyga" jest najbardziej otwartą płytą w  całej ich karierze. Mikołaj Rybacki mówi z rozbawieniem, że to składanka najfajniejszych utworów, które nigdzie wcześniej się nie zmieściły. 
 
Percival Schuttebnach powstali w 1999 roku. Sześć lat później dla potrzeb rekonstrukcji muzyczno-historycznych artyści powołali łagodniejszą, akustyczną formę zespołu o nazwie Percival jednak w przypadku obydwu zespołów ich twórczość opiera się na kultywowaniu tradycji słowiańskiej. Nie tylko czerpią ze skarbnicy tekstów i muzyki, ale także sami rekonstruują stare prasłowiańskie, dziś już zapomniane instrumenty.
 
Współproducentem albumu "Strzyga" jest Jacek Miłaszewski, który wcześniej współpracował między innymi z zespołami Acid Drinkers, Hunter czy Closterkeller.
 
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.