Zabierz Bieszczady na wakacje - płyta "Nowe Brzmienie Bieszczad" już jest!

Pin It
Nowe Brzmienie Bieszczad - fot. mat. prasowe
Płyta "Nowe Brzmienie Bieszczad" prezentująca muzykę czterech zaprzyjaźnionych zespołów nawiązujących swoją twórczością do kultury Karpat trafiła do sprzedaży. Krążek udało się wydać dzięki akcji crowdfoundingowej, a proces powstawania płyty wspierały nie tylko media folkowe i lokalne, ale także kultowe bieszczadzkie miejsca, jak Chata Wędrowca, Gęsi Zakręt, Chata nad Wisłokiem i Zagroda Magija.
 
Połączyła ich miłość do muzyki i Bieszczad. Pomysłodawcą projektu jest Janusz Demkowicz, założyciel zespołu Tołhaje, który razem Piotrem Rychlcem i Marysią Jurczyszyn (także z Tołhajów) zaprosili do współpracy zaprzyjaźnione zespoły. W skład projektu Nowe Brzmienie Bieszczad weszli więc muzycy, którzy od lat reprezentują Bieszczady w Polsce i za granicą, grając muzykę źródeł z tego regionu.
 
 
"Nowe Brzmienie Bieszczad" to muzyczna mozaika i kwintesencja bieszczadzkiej sceny muzycznej. Propozycja dla wszystkich miłośników Bieszczad, muzyki etno oraz eksperymentów z dźwiękiem i słowem. Składają się na nią utwory doświadczonych i znanych na scenie folkowej zespołów muzycznych: Angela Gaber+Trio, Matragona, Tołhaje i Widymo. To propozycja nie tylko dla amatorów tego niezwykłego regionu, ale i dla wszystkich, którzy szukają nowych, oryginalnych dźwięków okraszonych niezwykłym wokalem.
 
 
Mimo wspólnego mianownika, jakim jest miłość do muzyki inspirowanej Bieszczadami, każdy z zespołów jest zupełnie inny. Różnią się pod względem instrumentarium oraz interpretacją muzycznych tradycji - od śpiewów wielogłosowych a'capella, poprzez tajemnicze dźwięki z pogranicza etno, wydobywane z archaicznych instrumentów typowych dla muzyki karpackiej, po współczesne instrumenty, dodające do tej mozaiki szczyptę jazzu i rocka. - To muzyczna propozycja dla każdego, kto kocha Bieszczady, lub chce je poznać, bo ta płyta przenosi w muzyczny świat tej przepięknej, górskiej krainy - mówią muzycy.

 
Na płytę weszło 12 kompozycji czterech zaprzyjaźnionych zespołów: Angela Gaber+Trio, Tołhaje, Matragona i Widymo. Każda grupa wybrała trzy ulubione kompozycje.
 
Wydawcą płyty jest GM Records! Okładkę i całą szatę graficzną zaprojektował Bartosz Rejmak - grafik i plakacista. Co ciekawe, całość wykonana jest w formie ekokartonu. Płytę udało się wydać dzięki wsparciu internautów i portalowi polakpotrafi.pl, za pośrednictwem którego muzycy zebrali fundusze potrzebne na wytłoczenie limitowanej liczby tysiąca krążków.
 
- Raz jeszcze dziękujemy i kłaniamy się nisko wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w tworzenie, produkcję, promocję tej wyjątkowej składanki, która zawiera energię cztery zaprzyjaźnionych zespołów mieszkających, tworzących i inspirujących się Bieszczadami i nie tylko… - piszą członkowie projektu na swoi Facebooku.
 
Przy okazji zapraszają słuchaczy do wspólnej zabawy. Aby do niej dołączyć, należy kupić płytę, zrobić z nią pamiątkowe zdjęcie i wysłać je w facebookowej wiadomości profilu Nowe Brzmienie Bieszczad. Najciekawsze i najbardziej kreatywne fotki zostaną opublikowane na profilu projektu Nowe Brzmienie Bieszczad. 
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.