Mosaik wolno z orientalno-slowiańskim zacięciem

Pin It

mosaik wolno

Coraz bliżej do premiery nowej płyty Mosaik (dawniej Mosaic). Czwarty album zespołu, zatytułowany "Wolno", ukaże się 21 czerwca. Płyta powstałą dzięki finansowemu wsparciu fanów zespołu. - Muzyka nagrana bez pośpiechu, w poszerzonym składzie i zaaranżowana na jeszcze bogatsze instrumentarium etniczne - mówią o materiale artyści.


Koncert premierowy: 22 czerwca 2016, klub Skład Butelek, godz.19.00, Warszawa
Mosaik nie boją się rozwiązań, w których główną barwę utworu tworzy sama tylko drumla, długich dźwięków fideli, na których opierają się rozedrgane cymbały, będące akompaniamentem do wielogłosu. Wszystko dzieje się tu powoli, z ostrożnością, medytacyjnym wręcz wyważeniem - Kaśka Paluch o albumie "Całe szczęście" Mosaik dla Etnosystem.pl
- WOLNO! jest zapisem długich sesji muzycznych, które miały miejsce w 2015 roku w Czarnej Buchcie, małej osadzie nad jeziorem na Suwalszczyźnie. MOSAIK, tak jak w przypadku poprzedniego albumu, zdecydował się na nagrania w zaimprowizowanym do tego celu studiu terenowym w starej chacie. Przestrzeń jest bardzo ważna, ważni są ludzie – dopiero potem może powstać muzyka. Do nagrania czwartej płyty MOSAIK zaprosił Gwidona Cybulskiego. Nasz muzyczny świat wzbogacił się o afrykańskie instrumenty i głosy. Okazało się, że doskonale współgrają z naszym słowiańskim i orientalnym instrumentarium w polskich archaicznych melodiach i niekończących się improwizacjach. Wyobraźnia nie lubi stawiania granic, dlatego łączymy dźwięki z różnych stron świata – jeśli taka mozaika trafia w serce słuchacza, to znaczy, że nam WOLNO! - pisze Jolanta Kossakowska z zespołu.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.