Babylon Raus, czyli Reggae In a different Type

Babylon Raus - fot. mat. prasowe
Babylon Raus to istniejący od ponad dekady, polsko-kubańsko-senegalski zespół grający muzykę RIT (Reggae In a different Type), czyli mieszaninę takich gatunków, jak roots, rock, punky, reggae, party, salsa, hardcore, pop, dub, ska z elementami afrobeatu oraz disco lat 70-tych. 13 maja 2016 roku ukazał się pierwszy album grupy "Greatest Hits", a latem Babylon Raus zaskoczy nas koncertami na mobilnej scenie.
 
Debiutancki krążek zespołu nawiązuje do chlubnej tradycji polskich punkowo-reggae'owych klasyków przełomu lat 70. i 80. XX wieku, takich jak Deadlock, Kryzys czy Tilt. Muzycy stosują wykorzystywany przez tamte załogi szablon – teksty utworów usłyszymy zarówno po polsku, jak i w językach używanych na co dzień przez członków kapeli, po angielsku, hiszpańsku, francusku, a nawet w tak egzotycznym dla nas języku wolof.
 
 
Płyta ukazuje wielokulturowość bandu, jej barwny skład i kolorową muzykę. Jednak sam przekaz nie jest już tak kolorowy. W swoich piosenkach zespół odnosi się do całej gamy plag współczesnego świata - od kryzysu duchowości, bezmyślnego konsumpcjonizmu, chciwości, tempa w jakim żyjemy, aż do kryzysu relacji międzyludzkich. Na tym tle podejmuje też próbę rozliczenia się ze sobą, skrywając jednak samoocenę pod mentorskim tonem i pouczaniem słuchaczy. Niemniej "Greatest Hits" to bardzo osobiste wydawnictwo.
 
O Babylon Raus:
Od czasów wirtualnej grupy reggae w 2004 roku do siedmioosobowego, żywego i ustabilizowanego składu w 2014 roku minęło 10 lat, a nie był to łatwy okres. W tym czasie, przebywający nielegalnie w Polsce, kubański frontman kapeli Tony Junior B.I.G. trafił na ponad rok do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Niedługo później klawiszowiec MesBrutah złamał kręgosłup, w efekcie czego do dziś zmaga się z trudami rehabilitacji. Skład nie uległ jednak dezintegracji i prezentuje się następująco:
 
Pako Sarr - pochodzi z Dakaru, do Polski przyjechał w 2007 roku. Wokalista, gitarzysta, producent muzyczny. Założyciel Pako Sarr Band oraz konceptu socjo-kulturalnego UP (United People's). Wraz z Mamadou Dioufem współtworzy senegalski zespół Djolof-Man. Jest aktywnie działającym artystą na scenie world music, koncertującym na całym świecie.
 
Tony Junior B.I.G. - mieszka w Polsce od 2004 roku. Wokalista i tancerz, biegły w każdym stylu od reggaeton po salsę. Był członkiem jednego z najsłynniejszych kubańskich zespołów hip-hopowych Impacto. Pochodzi z Santa Clara, kolebki rewolucji. Współpracuje m.in. z Rei'em Cieballo, Maleo Reggae Rockers i K.A.S.A.
 
Budzik - perkusista, współpracował m.in z T. Love, Sistars.
 
MesBrutah - klawiszowiec, znany warszawski DJ, producent muzyczny i realizator dźwięku. Współpracował m.in. z Warsaw Electronic Festival. 
 
Niedźwiedź - gitarzysta, wokalista, producent muzyczny. Grał m.in w zespołach Bakszysz i Habakuk. Znany również z muzycznej współpracy ze słynnymi polskimi aktorami. Producent m.in. albumów Piotra Machalicy i Andrzeja Grabowskiego. 
 
Piroman - basista i Dj. Gra w zespole Red Lips. Producent muzyczny i realizator nagrań, współwłaściciel ZaZoo Studio. 
 
tj (foj) - producent muzyczny, wokalista, gitarzysta i realizator nagrań. Od ponad 20 lat gra na gitarze w T. Love. Współwłaściciel Tarchostudio.
 
 
Zespół ma na koncie występy tak w klubach, jak i na dużych scenach, m.in. Grand Festival Róbrege, czy Ostróda Reggae Festival. W listopadzie 2015 roku grupa supportowała KULT, podczas koncertu w warszawskiej Stodole.
 
W sezonie 2016, w ramach promocji albumu, zespół zagra serie niespodziewanych koncertów w różnych miejscach Polski na specjalnie do tego celu skonstruowanej mobilnej scenie.
 
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij