Warszawska Orkiestra Sentymentalna zaprasza na retro randkę

Warszawska Orkiestra Sentymenalna - fot. Karolina Majewska - mat. prasowe
Jest taki zespół powstały z ducha i finezji międzywojennej rewii. Jest taki zespół, który zabiera słuchaczy w muzyczną podróż do czasów, gdy na największych scenach grywało się piosenki Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego czy Fanny Gordon. Który pozwala rozpłynąć się w dźwiękach namiętnego tanga, czy zawirować w tańcu do skocznego foxtrota. To zespół rozsmakowany w czarownych melodiach dwudziestolecia międzywojennego - Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
 
Orkiestra wykonuje utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd teatralnych, kabaretowych czy filmowych. Przed publicznością zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w maju 2015 roku, gdzie zostali wyróżnieni.

Po intensywnych przygotowaniach nagrali materiał na płytę "Umówmy się na dziś", która ukaże się 14 maja 2016. Premiera płyty odbędzie się podczas koncertu w DZiK w Warszawie (ul. Belwederska, Mokotów). Zamiast o płycie pisać, lepiej posłuchać dwóch singli i obejrzeć teledyski, które doskonale opisują stylistykę Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej:
 
"NIKODEM"
 

"UMÓWMY SIĘ NA DZIŚ"
 
Warszawska Orkiestra Sentymentalna "Umówmy się na dziś":

Gabriela Mościcka - akordeon, śpiew
Lena Nowak - klarnet, klarnet basowy, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka, tenor, flugelhorn, śpiew, shakery
Łukasz Owczynnikow - kontrabas
Jakub Fedak - wibrafon, ksylorimba
Mateusz Kowalski - tara, baraban, śpiew, gitalele
Artur Hołuszko - gitara, mandolina
Marcin Żebrowski - gitara, mandolina
 
gościnnie:
Szczepan Pospieszalski - trąbka, chórki 
Jakub Korona - chórki 
Olga Owczynnikow - skrzypce 
Radosław Mysłek - werbel

producent muzyczny: Szczepan Pospieszalski
mastering: Sebastian Witkowski
realizacja, edycja, miks: Michał Bereza, Kazimierz Nitkiewicz
materiał nagrano w studio S4 Polskiego Radia w Warszawie w 2016 roku
 
Wydawca: Karrot Kommando
 
Tracklista: 
1 Nikodem 3:08 
2 Wśród georginij 2:54 
3 Oh, L’amour 3:07 
4 Hokus pokus 4:25 
5 List do Palestyny 3:56 
6 Mów 4:59 13 Warszawa, ja i ty 2:09
7 Tańcz mój złoty 2:41 
8 Północ wybiła 3:54
9 Życie jest nowelą 3:05
10 Czarny Jim 3:40
11 Umówmy się na dziś 3:16
12 W małej kawiarni 4:06

fot. Karolina Majewska - mat. prasowe 
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij