20 lat o folku: "Pismo Folkowe" świętuje jubileusz!

Pismo Folkowe - jubileuszowa okładka 
"20 lat o folku" to hasło przypadającego w tym roku jubileuszu 20-lecia istnienia "Pisma Folkowego", które przez długi czas znaliśmy, jako "Gadki z Chatki". Na piątek 20 maja, w ACK UMCS "Chatka Żaka" W Lublinie, zaplanowano kilka wyjątkowych wydarzeń.
 
O godzinie 11.00 rozpocznie się dyskusja panelowa, do udziału w której zaproszeni zostali: dr hab. Piotr Celiński (UMCS), dr Tomasz Rokosz (UPH), Jacek Jackowski (IS PAN), Marcin Skrzypek (Teatr NN) i Krzysztof Gorczyca (Towarzystwo dla Natury i Człowieka, muzykaroztocza.pl) i Wojciech Bernatowicz (Instytut Muzyki UMC). Temat dyskusji to "Tradycja i nowe media". Spróbujemy ustalić jak dziś rozumiemy tradycję, na ile nowe media kreują nasze wizje, a w jakim stopniu je ograniczają. Jak w medialnym świecie "zachowuje się" tradycja i czy folk oraz muzyka folkowa zyskują coś na funkcjonowaniu w nowym świecie. Jakim mechanizmom i procesom podlegają media i jak z tej perspektywy określić miejsce dla Pisma Folkowego.

O godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Rokoszem - tym razem wokół jego nowo wydanej książki "Obrzęd sobótkowy. Tradycja i jej transformacje (studium etnokulturowe)". Rozprawa dra Rokosza jest efektem prac prowadzonych przez autora w latach 2009–2015. 

Bezpośrednio po promocji książki, o godzinie 19.00 rozpocznie się Gala Folkowa - wieczór koncertowy połączony z prezentacją nowej strony internetowej Pisma Folkowego www.pismofolkowe.pl oraz aktualnego numeru 122/123. Na estradzie wystąpi Orkiestra św. Mikołaja - zespół genetycznie związany z Pismem Folkowym.
 
 
"Pismo Folkowe" powstało w 1996 roku w środowisku Orkiestry św. Mikołaja. Do 115 numeru nosiło nazwę "Gadki z Chatki". Jest jedynym w kraju periodykiem poświęconym muzyce folkowej i jej źródłom wraz całym kontekstem kulturowym. Wydawane jest przez UMCS i Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego przy wsparciu Miasta Lublin, MKiDN i UMCS.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij