Zapomniane miasto, ale niezapomniane koncerty

Pin It
zapomniane miasto
"Zapomniane Miasto" to cykl 12 koncertów na 12 niezwykłych estradach – na klatkach schodowych oraz w podwórkach wrocławskich kamienic, na zabytkowych dworcach kolejowych i skwerach. Już 8 maja pierwszy z nich. Na Dworcu Nadodrze Kajetan Galas zagra na organach Hammonda. Wstęp na wszystkie koncerty cyklu jest bezpłatny.
 
Podczas 12 koncertów od maja do sierpnia wystąpią wirtuozi różnych instrumentów, jak lira korbowa, skrzypce barokowe, gitara elektryczna, puzon czy wiolonczela. Jeden koncert to trwający około trzydziestu minut występ jednego lub kilku muzyków. Za każdym razem estrada będzie jedyna w swoim rodzaju. To podwórka i wnętrza secesyjnych kamienic, przestrzenie poprzemysłowe, dworce kolejowe lub zabytkowe place i skwery. 
 

– Zabrzmią kompozycje adekwatne do tych wnętrz i przestrzeni, z przełomu XIX i XX w., muzyka współczesna oraz improwizacje. Tak, by muzyka i architektura harmonijnie współbrzmiały. To również nietypowy sposób na to, by odzyskać wartościowe, lecz zapomniane miejsca Wrocławia. Każde z nich może opowiedzieć swoją historię. Forma zbliżona do happeningu pozwala też, by muzyka weszła w miasto i między ludzi – mówi Marta Niedźwiecka, kierownik artystyczny cyklu „Zapomniane Miasto”.
Muzycznie 12 koncertów połączy jeden motyw. Każdy z artystów zaprezentuje jedną z dwunastu części cyklu „Tierkreis” („Znaki zodiaku”) Karlheinza Stockhausena, należącego do najwybitniejszych awangardowych kompozytorów XX w.
 
– To bardzo krótkie utwory, sugestywnie przedstawiające znaki zodiaku. Pierwotnie zostały skomponowane na pozytywki, ale można je wykonywać w dowolnym opracowaniu, przez jeden, dwa lub grupę instrumentów. To również doskonały materiał do improwizacji – dodaje Marta Niedźwiecka. 
Już 8 maja pierwszy z koncertów cyklu „Zapomniane Miasto”. Na Dworcu Nadodrze wystąpi Kajetan Galas. Zagra na organach Hammonda. Początek o godz. 18.00. Wstęp na wszystkie koncerty cyklu jest bezpłatny. 
 
 
Projekt „Zapomniane Miasto” realizowany jest przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego w ramach programu muzycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Pierwszy koncert w cyklu „Zapomniane Miasto”:
• Kajetan Galas – organy Hammonda
• 8 maja 2016 r. (niedziela) – godz. 18.00
• Dworzec Nadodrze – pl. Staszica 50
 
Program koncertów w cyklu „Zapomniane Miasto”:
 
8 maja 2016 r. – godz. 18.00
Dworzec Nadodrze, pl. Staszica 50
Kajetan Galas – organy Hammonda
 
15 maja 2016 r. – godz. 18.00
ul. Traugutta 106
Aleksandra Wasik – wibrafon 
 
29 maja 2016 r.– godz. 18.00
ul. Szewska 19–21
Rafał Łuc – akordeon
 
12 czerwca 2016 r. – godz. 18.00
ul. Krasińskiego 21–23
Jacek Hałas – lira korbowa
 
26 czerwca 2016 r. – godz. 18.00
Dawna Klinika Psychiatrii i Chorób Nerwowych, ul. Bujwida 44
Igor Gawlikowski – gitara elektryczna
 
3 lipca 2016 r. – godz. 18.00
Dawny Dworzec Kolejki Wąskotorowej, pl. Staszica 2A
Zbigniew Pilch – skrzypce barokowe
 
10 lipca 2016 r. – godz. 18.00
ul. 3 maja 13D
Tomasz Hajda – puzon 
 
17 lipca 2016 r. – godz. 18.00
ul. Łukasińskiego 3
Michał Lasota – perkusja 
 
24 lipca 2016 r. – godz. 18.00
ul. Wierzbowa 15
Polish Cello Quartet
 
14 sierpnia 2016 r. – godz. 18.00
ul. Świdnicka 36
Malwina Lipiec – harfa
 
21 sierpnia 2016 r. – godz. 18.00
ul. Skargi 20
Władysław Kosendiak – saksofon
 
28 sierpnia 2016 r. – godz. 18.00
KS Gwardia, ul. Krupnicza 15
Janusz Prusinowski Kompania
 
After party – potańcówka oberkowa:
28 sierpnia 2016 r. – godz. 19.30
Mleczarnia, ul. Włodkowica 5
Janusz Prusinowski Kompania
 
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.