Instrumenty z duszą: jest pierwszy odcinek!

instrumenty z duszą
Dwunastominutowy pierwszy odcinek filmu z serii "Instrumenty z duszą" został przedstawiony podczas Targowiska instrumentów w Warszawie dwa dni temu. Dziś można go obejrzeć w internecie. Bohaterami filmu są dudy podhalańskie (kozy), a i dzień premiery - 23 kwietnia - nieprzypadkowy. Przypada na niego wiosenny redyk, uroczyste wypędzenie owiec na hale na coroczny wypas.
W roli narratora i wykonawcy "Instrumentów z duszą" wystąpi Jan Karpiel-Bułecka. Film został wyreżyserowany przez Macieja Stasińskiego z Watry. Odcinek można obejrzeć w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej). Planowane są kolejne odcinki cyklu, będą to podobnej długości edukacyjne filmy przedstawiające polskie instrumenty ludowe. Między innymi ligawki, kozły białe czarne oraz trombity beskidzkie, które przedstawią bracia Golec. Szczegółów szukajcie na stronach Instytutu Muzyki i Tańca. A my zapraszamy do oglądania:

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij