Karolina Cicha i Shafqat Ali Khan likwidują granice między Polską i Pakistanem

 fot. mat. prasowe, Bilal Khan
"POLAND – PAKISTAN. Music Without Borders" to nowy projekt Karoliny Cichej. Album został stworzony i nagrany w Pakistanie, gdzie Karolina pojechała wraz z Bartem Pałygą i Mateuszem Szemrajem na zaproszenie Ambasady Polskiej - inicjatora projektu. Premiera płyty planowana jest na 10 czerwca. W czerwcu koncertową wersję płyty będzie można usłyszeć m. in. na festiwalu Ethnoport w Poznaniu. Karolina Cicha ze swoim zespołem oraz Shafqat Ali Khan zagrają też w kilku innych miastach. Szczegóły tych koncertów będą znane niedługo.
 
Album "POLAND – PAKISTAN. Music Without Borders" jest efektem spotkania dwóch muzycznych kultur tradycyjnych: Europy Wschodniej i Południowej Azji. Shafqat Ali Khan - pieśniarz, mistrz tradycji gazel. Jego ród ma 500 letnią tradycję muzyczną. Przodkowie Shafqata byli nadwornymi muzykami na dworze Akbara Mogoła (1556-1605). Pieśniarz wykonuje utwory w pozycji siedzącej, towarzyszy sobie na cytrze, bogato gestykulując, niejako pokazując każde słowo tekstu poetyckiego. Ważną rolę pełni tu charakterystyczna dla tej części świata melizmatyka. Shafqat Ali Khan odwiedził ze swoją muzyką kilkadziesiąt festiwali na całym świecie. Na płycie towarzyszą mu wybitni instrumentaliści: Kashif Ali Dani na sarangi oraz Zohaib Hassan Khan Amritsari na tabli.


Karolina Cicha
- wokalistka, kompozytorka, multiinstrumentalistka. Ostatnio zajęła się muzyką etniczną i nagrała wraz z Bartem Pałygą i Spółką płytę "Wieloma językami", gdzie zaśpiewała w 9 językach mniejszości zamieszkujących północno-wschodnią Polskę. Materiał ten zdobył GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
 
 
Muzycy odwiedzili z koncertem festiwale w Portugalii, Szwecji, Niemczech, Danii, Czechach, Polsce, Słowacji, na Ukrainie, Litwie i w Białorusi. W zeszłym roku zagrali na World Music Expo – WOMEX i w USA.
Na płycie "Poland – Pakistan. Music Without Borders" Karolinie Cichej i Bartowi Pałydze (wiolonczela elektryczna, lira korbowa, drumla, duduk, śpiew gardłowy) towarzyszy Mateusz Szemraj (cymbały, rubab, gitara elektryczna).

Obejrzyj film "Making of" nagrany w Pakistanie:


fot. mat. prasowe, Bilal Khan
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij