Dorzuć Orkiestrze św. Mikołaja

Orkiestra św. Mikołaja, fot. Andrzej Polakowski

W programie crowdfundingowym Polak Potrafi ruszyła zbiórka funduszy na nową płytę Orkiestry św. Mikołaja. Pieniądze będzie można wpłacać przez 60 dni. Na darczyńców czekają różne nagrody: od plików dźwiękowych, nowej płyty z autografami muzyków, po sesję fotograficzną z członkami kapeli, a nawet koncert Mikołajów. Kilku utworów z płyty można było posłuchać w audycji Etnosystemu - "Etniczny Stan Umysłu" na antenie RockSerwis.fm.

 

POSŁUCHAJ PODCASTU AUDYCJI ETNOS Z NOWĄ MUZYKĄ ORKIESTRY ŚW. MIKOŁAJA!

Na najnowszy projekt muzyczny, nad którym zespół zaczął pracować już w 2013 roku, składa się 12 rozbudowanych aranżacyjnie utworów inspirowanych polską muzyką tradycyjną. Są one skonstruowane z pozornie odległych modeli podejścia do tradycji - od często krytykowanej i zdawałoby się przebrzmiałej formuły zespołów pieśni i tańca, które ciągle są obecne i wychowały znawców folkloru stylizowanego, po najnowsze poszukiwania artystyczne zwolenników world music. Dodatkowo znajdują się w nim elementy współczesnych trendów i stylów muzycznych takich jak hip-hop, blues czy rock.

{youtube}2qlTLykbK9c{/youtube}

Za pośrednictwem tej muzyki kapela pokazać chce równouprawnienie wszystkich artystów do czerpania z tzw. muzyki tradycji i udowodnić, że każda epoka uprawiania folkloryzmu pozostawiła swój specyficzny i odmienny ślad (kod) w zbiorowej świadomości obecnych. Chce również podkreślić związki współczesnych popularnych form i gatunków muzycznych z tymi, które wywodzą się z tradycji. Pomysł ten stanowi kwintesencję i podsumowanie misji Orkiestry św. Mikołaja, która zawsze poszukiwała nowych aktualnych kontekstów fascynacji kulturą tradycyjną.

Orkiestrze bardzo zależy płycie, której poświęciła dwa lata pracy. Zależy na jej brzmieniu, na dobrym studiu. Część funduszy ma już zgromadzone, a Program Drugi Polskiego Radia ufundował kilka sesji w Studiu S4. Realizatorem albumu będzie Tadeusz Mieczkowski. Do pełnego sfinansowanie nagrań brakuje jeszcze 11000 zł. Płyta ukaże się do końca 2015 roku.

{youtube}MoseTpTcleY{/youtube}

Jeżeli chcecie pomóc Orkiestrze św. Mikołaja zrealizować marzenia - wesprzyjcie zespół na Polak Potrafi.

Orkiestra św. Mikołaja już ponad 25 lat działa w ACK UMCS "Chatka Żaka", ma w dorobku kilkanaście albumów i 2000 koncertów, a głowach mnóstwo pomysłów, jak pokazać dawne piosenki w nowym świetle, udowodnić, że treści w nich zawarte są wciąż aktualne. Formacja wykonuje muzykę akustyczną używając ludowych instrumentów z całego świata, ale wspomaga się też gitarami, niezbyt klasycznym zestawem perkusyjnym czy całkiem sporą ilością zabawek muzycznych. Od początku istnienia fascynowała muzyków słowiańska i polska muzyka ludowa. Urodzili się jednak u schyłku XX wieku i nasiąkli muzyką naszych czasów, więc zaczęli grać ją po swojemu.

Więcej o zespole na www.mikolaje.lublin.pl, a do wspierania zaprasza zespół Orkiestra św. Mikołaja:

{youtube}UgFArZCVUaY{/youtube}

Orkiestra św. Mikołaja, fot. Andrzej Polakowski

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij