Lelek: nowy zespół muzyków R.U.T.A., Kapeli ze Wsi Warszawa i Vavamuffin

lelek

Muzycy R.U.T.A., Orkiestry Rivendell, Sango, Kapeli Ze Wsi Warszawa, Studium Instrumentów Etnicznych, Vavamuffin, czyli Kamil Rogiński, Maciej Szajkowski, Jakub Koźna, Piotr Stefański, Patryk Kraśniewski i Michał Rudaś stworzyli nowy zespół: Lelek. I jak informują, ich muzyka odwołuje się do panteonu i mitologii Słowian. Według ludowych wierzeń bowiem lelki przylatywały do stad kóz. Podobnie jak bociany uważane były za ptaki przynoszące dusze z Wyraju.

"Lelki spełniały także ważną rolę w opowiadaniu Howarda Phillipsa Lovecrafta pod tytułem "Koszmar w Dunwich" (The Dunwich Horror), gdzie masowo zbierały się w pobliżu domu umierającego człowieka, zrównując swój śpiew z oddechem konającego. Gdy tuż po śmierci odleciały, oznaczało to, iż nie zdobyły nowej duszy, a gdy hałasowały i śpiewały do samego rana, znaczyło to, że udało im się ją porwać. Motyw lelków kozodojów na tle wierzeń Słowian wykorzystał pisarz Andrzej Sapkowski w swej Sadze o wiedźminie" - czytamy w Wikipedii.

Zespół pracuje nad wydaniem debiutanckiej płyty "Geneza & Ryt". Jeszcze nowej muzyki grupy Lelek posłuchać nie możemy, lista artystów zasilających zespół i ich dokonania każą nam jednak czekać na nią z niecierpliwością. Liczymy więc, że pierwsze dźwięki usłyszymy już niedługo. Tymczasem zachęcamy do przyłączenia się do grupy fanów Lelka na Facebooku.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij