Karolina Cicha po białorusku

Pin It

karolina cicha bart pałyga

Był "Białystok majn hejm" w jidysz, przyszła pora na język białoruski. "Za rieczkaju" to kolejny singel promujący debiutancką płytęKaroliny Cichej i Bart Pałygi "Wieloma językami". - Wcielam się w rolę dziewczyny przygrywającej sobie na akordeonie, rigu i zapętlającej swój lament na looperze - mówi o utworze Karolina.

- Piosenka to lament dziewczyny – chcą ją bowiem wydać za jakiegoś starego obrzydliwca. W warstwie muzycznej w rolę tego potwornego jegomościa wczuł się Bart Pałyga wycinając solo na drumli, dobierając śpiew gardłowy niski i odpowiednio chropowato grając na wiolonczeli elektrycznej. Ja wcielam się w rolę dziewczyny przygrywającej sobie na akordeonie, rigu i zapętlającej swój lament na looperze. Na końcu dodaję perkusję, którą obsługuję nogami - opisuje utwór artystka.

Utwór jest kolejnym dowodem na to, że Karolina Cicha - pochodząca z multikulturowego Białegostoku - czerpania z różnych stron świata się nie boi. Tak samo, jak odważnie miesza elementy tradycyjne z nowoczesnością - stąd elektronika, samplery i loopy. - Potrzebuję czegoś, aby łupnęło - ale czym ja sobie łupnę? No to nogą, tu podłożę tamburyn, żeby cykało coś, a tu harmonię, a na końcu potrzebuję, żeby coś plumknęło, no to plumknę prawą ręką. Buduję całość, a nie myślę o każdym z instrumentów osobno. Mniej korzystam z wiedzy, tylko buduję tak, aby miało to ręce i nogi. No i ma ręce i nogi, bo gram wszystkim na raz - mówiła nam Karolina Cicha w wywiadzie. Polecamy lekturę i oczywiście odsłuch nowej piosenki.

{youtube}ofaFV2XpKDs{/youtube}

fot. materiały promocyjne

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.