Na celowniku: Ashia

Ashia & The Bison Rouge "Diesel & Lungs"

Ashia, czyli Joanna Grzesik, od lat żyje i tworzy w USA. Jej muzyka, inspirowana brzmieniami "słowiańskimi", oparta o stylistykę jazzową zachwyciła krytyków, a od kilku tygodni - zachwyca też surowe jury World Charts Music Europe. Jej płyta "Diesel vs. Lungs" utrzymuje się w pierwszej dwudziestce najlepszych płyt world music ostatniego miesiąca.

Ashia urodziła się we Wrocławiu, a wychowała w Stanach Zjednoczonych. Fakt, że całe życie mieszka w USA jest wyraźnie słyszalny w jej piosenkach - chociaż, Ashia tworzy bardzo poetyckie teksty w języku polskim, nierzadko odwołujące się do polskiej przyrody, to już czystość brzmienia języka nie jest jej mocną stroną.

Charakterystycznym dla Ashii jest instrument - wokalistka i kompozytorka gra na wiolonczeli, co dodaje jej animuszu zwłaszcza podczas koncertów. "Wodewilowy derwisz", "trój-pierścienny sylf" - określił ją jeden z recenzentów z Seattle. Ashia łączy bowiem w swojej kreacji scenicznej i - przede wszystkim - muzyce, elementy surowo słowiańskie, które na pewno przyciągną fanów Kapeli ze Wsi Warszawa, z wręcz rockowym pazurem i poetycką ulotnością. 

Ashia zapraszana jest do różnych projektów "zbiorowych", jako głos "Polki na emigracji". Najlepiej jednak czuje się w swoim solowym projekcie - Ashia & The Bison Rouge. We wrześniu 2013 wydała kolejna płytę "Diesel vs Loungs", nakładem niemieckiej wytwórni Jaro Records. Myślą przewodnią jest walka, starcie się świata maszyn ze światem natury, przemysłu i miasta z ludzkim ciałem i jego naturą. Swoją postawą, tekstami piosenek, Ashia popiera i wspiera wracanie do naturalnych "odruchów" - uprawiania własnego ogródka, przebywania na łonie natury, segregowania śmieci, a co za tym idzie - dbania o najbliższe sobie otoczenie.

Na "Diesel vs Lungs" znalazło się sporo tekstów polskich, czasami przeplatanych angielskimi wstawkami, a w utworze "Głupie Bajeczki" zabrzmiał nawet najpopularniejszy polski temat kołysankowy - "Na Wojtusia z Popielnika".

Więcej o Ashii, naszej słowiańskiej duszy zza oceanu (aktualnie Ashia mieszka w Niemczech), na www.ashiamusic.com (lub www.ashiagrzesik.com).

Posłuchajcie "Diesel vs Lungs":

Diesel vs Lungs by Ashia & the Bison Rouge 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij