Na celowniku: Magdalena Lechowska

Pin It

magdalena lechowska

Czy Magdalena Lechowska jest Kolumbijką o polskich korzeniach czy odwrotnie? Pochodzi z Krakowa, ale dorastała w Kolumbii, gdzie spędziła 12 lat. Ten czas wzbogacił ją przede wszystkim o muzykę - dziś śpiewa flamenco, tango i muzykę latynoską. Właśnie przygotowuje się do wydania solowej płyty.

Magdę znają miłośnicy telewizyjnych talent-show - artystka doszła do półfinału 4. edycji programu "Mam Talent!" (pamiętacie określenie "polska Cesaria Evora"?). Poza zmysłem muzycznym artystka ma też talent do opowiadania przez obraz - w tym roku ukończyła 52-minutowy film dokumentalny o Kolumbii, który został objęty patronatem honorowym Ambasady Kolumbii w Polsce. Zobaczycie go tutaj: 

Aktualnie Magdalena Lechowska pracuje nad nową płytą. Materiał z niej ma być powrotem do korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. - Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukaże w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego - mówi nam artystka - Na płycie znajdą się niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek: "Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty w oryginalnej wersji flamenco oraz "Nigdy więcej" Piotra Szczepanika podszyte wyrazistym rytmem tanga. Oba utwory zostały przetłumaczone oraz wykonane w języku hiszpańskim - dodaje. 

Pierwszych dźwięków z albumu posłuchacie dziś u nas. A na Magdalenę Lechowską warto mieć oko - na płyte czekamy z niecierpliwością.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.