Na celowniku: Magdalena Lechowska

magdalena lechowska

Czy Magdalena Lechowska jest Kolumbijką o polskich korzeniach czy odwrotnie? Pochodzi z Krakowa, ale dorastała w Kolumbii, gdzie spędziła 12 lat. Ten czas wzbogacił ją przede wszystkim o muzykę - dziś śpiewa flamenco, tango i muzykę latynoską. Właśnie przygotowuje się do wydania solowej płyty.

Magdę znają miłośnicy telewizyjnych talent-show - artystka doszła do półfinału 4. edycji programu "Mam Talent!" (pamiętacie określenie "polska Cesaria Evora"?). Poza zmysłem muzycznym artystka ma też talent do opowiadania przez obraz - w tym roku ukończyła 52-minutowy film dokumentalny o Kolumbii, który został objęty patronatem honorowym Ambasady Kolumbii w Polsce. Zobaczycie go tutaj: 

https://www.youtube.com/watch?v=xUNb7_buouA

Aktualnie Magdalena Lechowska pracuje nad nową płytą. Materiał z niej ma być powrotem do korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. - Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukaże w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego - mówi nam artystka - Na płycie znajdą się niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek: "Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty w oryginalnej wersji flamenco oraz "Nigdy więcej" Piotra Szczepanika podszyte wyrazistym rytmem tanga. Oba utwory zostały przetłumaczone oraz wykonane w języku hiszpańskim - dodaje. 

Pierwszych dźwięków z albumu posłuchacie dziś u nas. A na Magdalenę Lechowską warto mieć oko - na płyte czekamy z niecierpliwością.

https://www.youtube.com/watch?v=f0kxN-RJzx8