Święto kultury żydowskiej

Klezmafour

Już po raz 15. na początku czerwca we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha. To, co na początku było nieśmiałym pomysłem, w ciągu tych kilkunastu lat przeistoczyło się w coroczne święto kultury żydowskiej.

Na jubileuszową edycję miejskiego święta kultury żydowskiej do Wrocławia zjeżdżają się klezmerzy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Czech artyści, wykładowcy i pasjonaci żydowskich klimatów. Będzie można obejrzeć wystawę fotografii i plakatów z zeszłorocznych edycji festiwalu oraz - przede wszystkim - posłuchać muzyki. Wystąpią m.in. Knoblauch Klezmer Band z Berlina, Avitall Gerstetter i Chór Synagogi Pod Białym Bocianem, Yiddish Twist Orchestra, Letajici Rabin z Pragi, Klezmafour czy Neoklez.

Odbędą się także warsztaty języka hebrajskiego i jidysz, warsztaty tańca czy pokazy filmów w cyklu "Świat żydowski w filmie". Szczegółowy program poznacie na oficjalnej stronie festiwalu. Impreza odbywać się będzie w dniach 1-8 czerwca.

Więcej o Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha na Etnosystem.pl.

{youtube}FVDzrdourao{/youtube}

fot. Klezmafour/mat. promocyjne

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij