Anna Riveiro wspiera młodych jazzmanów

Anna Jagielska Riveiro. fot. Riveiro.art.pl

Trwa festiwal Jazz Jamboree w Warszawie, którego jednym z ważniejszych punktów programu był koncert legendarnego saksofonisty, Jana Garbarka. W ramach festiwalu występują muzyczne osobowości z całego świata, znane nie tylko fanatykom jazzu. Festiwal 9 grudnia zakończy polska gwiazda muzyki sefardyjskiej, Anna Riveiro, z programem "Lunas Olvidadas".

Anna Jagielska-Riveiro od lat tworzy i koncertuje w kręgach muzyki sefardyjskiej - płytę "Lunas Olvidadas", czyli "Zapomniane Księżyce" wydała w 2009 roku. Utwory, które znalazły się na płycie to wybór ulubionych pieśni sefardyjskich artystki. Pieśni, których korzenie sięgają średniowiecza, zachowały w sobie coś zarówno z żydowskiej nostalgii, jak też z hiszpańskiego żywiołu i orientalnej zmysłowości. Program "Lunas Olvidadas" to kompozycje wykonywane w oryginalnym języku ladino, których aranżacji podjął się cały zespół Riveiro. Nawiązują one do tradycji średniowiecznej Hiszpanii, jak również do wykonań muzyki sefardyjskiej w arabskiej części basenu Morza Śródziemnego.

{youtube}NeLL4iVciy8{/youtube}

Podczas warszawskiego koncertu Anny Riveiro w ramach Jazz Jamboree wystąpi zespół w składzie:

Anna Jagielska-Riveiro - śpiew, gitara
Marta Maślanka - santur
Wojciech Lubertowicz - darabuka, daff
Michał Pindakiewicz - gitara
Mohammad Rasouli - flety nej, tar, daff.

Koncert odbędzie się w Synagodze im. Nożyków, w niedzielę 9 grudnia o godz. 20. Zamiast biletów będą sprzedawane cegiełki w cenie 20 zł. Wszystkie środki pochodząc z cegiełek zostaną przekazane na stypendia dla studentów 43. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach. Cegiełkę można nabyć w Synagodze w dniu koncertu od godz. 18.00.

Więcej informacji o Annie Jagielskiej-Riveiro na Etnosystem.pl oraz na www.riveiro.art.pl.