Anna Riveiro wspiera młodych jazzmanów

Anna Jagielska Riveiro. fot. Riveiro.art.pl

Trwa festiwal Jazz Jamboree w Warszawie, którego jednym z ważniejszych punktów programu był koncert legendarnego saksofonisty, Jana Garbarka. W ramach festiwalu występują muzyczne osobowości z całego świata, znane nie tylko fanatykom jazzu. Festiwal 9 grudnia zakończy polska gwiazda muzyki sefardyjskiej, Anna Riveiro, z programem "Lunas Olvidadas".

Anna Jagielska-Riveiro od lat tworzy i koncertuje w kręgach muzyki sefardyjskiej - płytę "Lunas Olvidadas", czyli "Zapomniane Księżyce" wydała w 2009 roku. Utwory, które znalazły się na płycie to wybór ulubionych pieśni sefardyjskich artystki. Pieśni, których korzenie sięgają średniowiecza, zachowały w sobie coś zarówno z żydowskiej nostalgii, jak też z hiszpańskiego żywiołu i orientalnej zmysłowości. Program "Lunas Olvidadas" to kompozycje wykonywane w oryginalnym języku ladino, których aranżacji podjął się cały zespół Riveiro. Nawiązują one do tradycji średniowiecznej Hiszpanii, jak również do wykonań muzyki sefardyjskiej w arabskiej części basenu Morza Śródziemnego.

{youtube}NeLL4iVciy8{/youtube}

Podczas warszawskiego koncertu Anny Riveiro w ramach Jazz Jamboree wystąpi zespół w składzie:

Anna Jagielska-Riveiro - śpiew, gitara
Marta Maślanka - santur
Wojciech Lubertowicz - darabuka, daff
Michał Pindakiewicz - gitara
Mohammad Rasouli - flety nej, tar, daff.

Koncert odbędzie się w Synagodze im. Nożyków, w niedzielę 9 grudnia o godz. 20. Zamiast biletów będą sprzedawane cegiełki w cenie 20 zł. Wszystkie środki pochodząc z cegiełek zostaną przekazane na stypendia dla studentów 43. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach. Cegiełkę można nabyć w Synagodze w dniu koncertu od godz. 18.00.

Więcej informacji o Annie Jagielskiej-Riveiro na Etnosystem.pl oraz na www.riveiro.art.pl.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij