Erotyki ludowe - Tymański, Urbaniak i tuwiński szaman

"Erotyki ludowe", fot. Karrot Komando

Miłość cielesna i duchowa, zdrada i namiętność, wszystkie odcienie tych uczuć będzie można odnaleźć w projekcie muzycznym "Erotyki ludowe". Dariusz Makaruk zaprosił do współpracy m.in. Michała Urbaniaka, Tymona Tymańskiego i tuwińskiego szamana, Gendosa, aby zaprezentować ludowe tradycje w starciu z jazzem, elektroniką i ambientem.

Łączenie ludowości z nowymi gatunkami muzycznymi, zwłaszcza jazzem i elektroniką, nie jest już niczym nowym. Ważne jest jednak to, jak się je połączy i jak bardzo tkanka ludowa zostanie przekształcona. Dariusz Makaruk postanowił podkreślić w ludowych tekstach i melodiach to, co najpiękniejsze, zachować ich pierwotne brzmienie i charakter, uwydatniając ich "pierwotność".

Michał Urbaniak i Tymon Tymański to muzycy, którzy kojarzą się z ambitnymi projektami, nietuzinkowym podejściem do muzyki i ponad przeciętnymi zdolnościami projektowymi.  Obok nich, w studio Makaruka pojawił się też  tuwiński szaman Gendois, saksofonista i twórca stylu Flap Włodzimierz "Kinior" Kiniorski oraz Antoni Gralak, trębacz i kompozytor związany ze sceną drum'n'bassową. Główną gwiazdą "Erotyków ludowych" będzie jednak kobiecy Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, który prezentuje na płycie ludowe ballady, kołysanki i oczywiście - żartobliwe erotyki. Dzięki prostocie głosów pieśniarek i intensywnym aranżacjom muzyków, piosenki zyskały nowy, głębszy kontekst, w którym tematyka erotyczna wysuwa się na pierwszy plan.

Duet kobiet z Rudy Solskiej z Tymonem Tymańskim zabrzmi m.in w promującym album utworze "Oj siano". Swawolny muzyk śpiewa w nim o chęci spędzenia upojnej nocy z dziewczyną. Do utworu powstał teledysk, na którym zobaczymy, jak Tymon Tymański ujeżdża "Bizona" - kultowy kombajn rolniczy.

Płyta "Erotyki ludowe" ukaże się nakładem Karrot Komando 8 października 2012.

fot. KarrotKomando.pl - making of "Oj siano"

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij