Piosenka na Euro jest spoko

Koko Euro spoko

Z lekkim poślizgiem, ale lepiej późno niż wcale informujemy, że oficjalną piosenką zbliżającego się Euro zostało "Koko Euro spoko" zespołu Jarzębina. Warto o tym wspomnieć, bo choć folklorem trudno tę piosenkę nazwać, elementu ludowości w niej nie brakuje.

Zwycięstwo Jarzębiny wywołało sporą dyskusję. I dobrze, znaczy to, że wbrew pozorom polskie społeczeństwo potrafi jeszcze posprzeczać się na tematy inne niż emerytury, brzoza i ZUS. Dla nas "Koko Euro spoko" to miła odmiana od patetycznych, przeładowanych emocjonalnym rozedrganiem pseudo hymnów, od których robie się niepokojąco mdląco. Jarzębiny stworzyły przaśny hicior o chwytliwej melodii, który został wybrany w demokratycznych wyborach. Tym, którzy traktują piosenkę na mistrzostwa w piłce nożnej - a więc imprezę masową, poziomem kulturalnym daleko odbiegającą od salonów - poważnie jak trzeci zawał, współczujemy braku dystansu i poczucia humoru. Cieszy nas za to, że większość, która nie pożałowała na smsy, potrafi się, zupełnie zwyczajnie, bawić.

Bardzo ciekawy głos w dyskusji i piosence na Euro zabrał Tomek Michniewicz, znany z pewnością Czytelnikom naszego portalu podróżnik i dziennikarz, autor książki "Samsara". "Nie wiem czemu nam się wydaje, że polska wieś to jakiś dramat, który trzeba schować za parawanem z wielkich miast" - pisze na swoim blogu w artykule "5 dowodów na to, że nasza piosenka na Euro jest genialna - "Nota bene: jakoś nam nie przeszkadza flamenco, będące symbolem Hiszpanii, a to przecież tradycja paru wiosek w Andaluzji. I nie kwękamy jakoś na widok pięknych czerwonych skandynawskich domków z trawą na dachu, wręcz przeciwnie, zachwyt nas zdejmuje, a to przecież wioska na całego, tyle że norweska" - dodaje. Cały tekst przeczytacie w tym miejscu. A my się pod zdaniem Tomka podpisujemy rękami i nogami.

{youtube}YtDhMzDkois{/youtube}

Image: mack2happy / FreeDigitalPhotos.net

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij