Folk z piekła rodem

Percival Schuttenbach, fot. oficjalna

Formacja Percival Schuttenbach łączy to, czego pozornie połączyć się nie da: pragnienie szerzenia wiedzy na temat słowiańskich przodków z muzyką mocną i odważną, z gatunkiem metalu. O naszych przedchrześcijańskich korzeniach opowie teledysk do odświeżonego utworu "Gdy rozum śpi".


Teledysk do "Gdy rozum śpi" ma za zadanie poprzez przypomnieć starszy materiał i zarazem przygotować fanów Percival Schuttenbach na nowy. Chociaż zespół wciąż szuka wydawcy, to płyta miała już swoją koncertową premierę podczas Festiwalu Fantastyki "Pyrkon" w Poznaniu. Klip, który zespół zaprezentuje w najbliższy piątek da przedsmak nowego, słowiańskiego materiału.

"Gdy rozum śpi" to kopalnia niesamowitych zapomnianych słowiańskich historii, których dokładnego przedstawiania podjęło się Percival Schuttenbach na nowej płycie. Znajdą się tu opowieści o tragicznym losie Słowian zachodnich i ich nierównej walce z germańsko-chrześcijańskim żywiołem prącym na wschód. W utworach Percivala nie zabraknie też słowiańskiej demonologii i przedstawieni tradycyjnych obrzędów, elementów i symboli, co ujęte w mocno folk-metalową muzykę zyska charakter horroru i grozy. Swoim najnowszym albumem, Percival Schuttenbach przedstawi historię naszych przodków, żyjących w czasach okrutnego i nienawidzącego Słowian biskupa Thietmara.

Percival Schuttenbach, w przeciwieństwie do innych folk-metalowych zespołów postanowił od stylistyki "dekorowania" folkowymi elementami swojej muzyki. Nowa płyta dowiedzie, że ludowe melodie i teksty mogą - odpowiednio przekształcone - stać się wystarczającą i bogatą bazą dla metalu w brzmieniu z lat 80.

Razem z płytą planowane jest wydanie gry karcianej, która ma za zadanie uczyć przez zabawę historii najdawniejszej, a przecież dla nas, potomków Słowian, niezwykle ważnej.

Muzycy Percival Schuttenbach współpracuję również z producentem hip-hopowym - Donatanem - nad jego nowatorskim słowiańskim projektem, "Równonoc". Materiał do teledysku, którego premiera planowana jest po świętach wielkanocnych, powstał m.in. w Wolinie, podczas Festiwalu Słowian i Wikingów" - powiedział serwisowi T-Mobile-Music.pl.

{youtube}VWY4v0A3ULQ{/youtube}

Więcej na Percivalschuttenbach.blogspot.com.

fot. mat. zespołu

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij