Halina Mlynkova i Shannon

Wszystkie ranne ptaszki, które mają to szczęście że pierwsze chwile dnia spędzają w towarzystwie telewizji śniadaniowych, mogły dziś rozbudzić się przy akompaniamencie muzyki Haliny Mlynkovej. Znana wszystkim artystka, która właśnie odświeżyła swój wizerunek bardzo etniczną płytą "Etnoteka" zaprezentowała na antenie fragmenty nowego klipu i kolejną piosenkę z nowego materiału.

 

"Etnoteka" ukazała się 7 listopada 2011 błyskawicznie wywołując zamieszanie zarówno w świecie popu, jak i w świecie folku. Halina Mlynkova zdaje się znalazła swoje miejsce w rozbudowanym muzycznym show-biznesie. Znalazła tez niezwykłych współpracowników - na gitarze wokalistce towarzyszy Jacek Królik, natomiast na mandolinie i whistle'u - Marcin Rumiński, lider zespołu Shannon i Hoboud.

Jak to zwykle w muzycznym świecie bywa, Rumiński trafił do zespołu Mlynkovej dzięki nie tak skomplikowanym koligacjom przyjacielskim. Na pomysł dodania folkowych brzmień i etnicznych instrumentów wpadł Robert Amirian, autor muzyki i słów do części utworów "Etnoteki". Multiinstrumentalizm i natualna "folk-smykałka" Marcina Rumińskiego okazały się idealne do nowego projektu Mlynkovej.

Obok znanego z irlandzkiej formacji Shannon muzyka, w nowym teledysku do utworu "Dziwogóra", którego fragmenty można było zobaczyć dziś w programach "Kawa czy Herbata" i "Dzień Dobry TVN", irlandzkim akcentem będą też wirujące tancerki.

"Etnoteki", łącznie z irlandzko-orientalną "Dziwogorą", posłuchacie na oficjalnej stronie Haliny Mlynkovej.

To nie jedyny nowy projekt Marcina Rumińskiego. Niedawno, dzięki odświeżonym znajomościom, powstało trio ROG.RUM, w którym muzykują Marcin i Maria Rumińscy oraz Kamil Rogiński (Rivendell).

Polska scena etno zdaje się rozbudowywać prawie tak intensywnie, jak stadiony na EURO 2012 - oby tak dalej!

Premiera teledysku do "Dziwogóry" w przyszłym tygodniu, zobaczcie pierwszy klip promujący "Etnotekę", "Kobieta z moich snów":

{youtube}o6NL6g7jc2k{/youtube}

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij