Chłopcy Kontra Basia na dobry początek roku

Chłopcy Kontra Basia/fot. oficjalnaPod koniec pierwszego tygodnia Nowego Roku 2011 w Krakowie wystąpi młoda folkowa formacja Chłopcy Kontra Basia. Zespół debiutował na XIII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w kwietniu 2010, gdzie zdobył II miejsce. Grupa zdobyła także tytuł Honorowego Laureata FAMY w kategorii "Muzyka", laureata III miejsca w konkursie zespołów folkowych podczas Festiwalu Muzyki Folkowej "Folkowo.pl" w Ostródzie, I miejsca ex equo w konkursie kapel folkowych, jaki odbył się w ramach Festiwalu Sztuki Ludowej "Folkwark" w Przelewicach oraz II miejsca na Festiwalu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie.

 

Materiał zespołu opiera się przede wszystkim na inspirowanych polską kulturą ludową tekstach i melodiach Basi, natomiast Marcin i Tomasz są odpowiedzialni za nadawanie utworom współczesnego, jazzującego brzmienia. Muzyka „ChkB” to wypadkowa folkowych i jazzowych pomysłów ludzi o być może odmiennych fascynacjach, ale tej samej energii i chęci do wspólnego tworzenia. Tak więc, dla jasności, tytułowa "Kontra" ma więcej wspólnego z kontrabasem niż jakimkolwiek konfliktem.

Chłopcy Kontra Basia zagrają w Krakowie 7 stycznia 2011, o godz. 20 w siedzibie Fundacji Magazyn Kultury - pubie Kolanko No 6, przy ul. św. Józefa.

Z grupą zapoznacie się odwiedzając ich oficjalne Myspace.

fot. oficjalne zdjęcie zespołu

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij