Jesienne Pow-wow czyli swiat Indian w Pszczynie

fot. Huuskaluta.com.pl13 listopada Polski Ruch Przyjaciół Indian (PRPI) zaprasza wszystkich swoich przyjaciół i miłośników kultury Indian Ameryki Północnej na 9 urodziny polskiego Pow-wow w Pszczynie. Do tej pory listopadowe Pow-wow odbywało się w Katowicach. Tym razem jednak organizatorzy chcą zachęcić wszystkich uczestników spotkania do poznania miejscowości podkatowickiej, wraz z jej Starym Miastem, zamkiem i pięknym parkiem oraz zagrodą żubrów. W czasie tegorocznego festiwalu ważnym gościem będzie jedna z pierwszych polskich drużyn Lacrosse - AZS Legion Katowice.

Od niedawna w naszym kraju działa liga Lacrosse, a zespół z Katowic na potrzeby Pow-wow przygotował prezentację, która ma za zadanie zachęcić do uprawiania tego sportu. Wszyscy ci którzy jeszcze nie wiedzą co to jest Lacrosse będą mieli możliwość poznania tej tradycyjnej indiańskiej gry we współczesnej wersji. W niedzielę przewidziany jest również mecz lacrosse - AZS Legion Katowice kontra Indianiści.

Gościem Jesiennego Pow-wow będzie również Katarzyna Masin, archeolog, podróżnik, autorka filmów dokumentalnych. W sobotę późnym wieczorem po zakończeniu Pow-wow, odbędzie się projekcja filmów: "Indianie Blackfoot", "Indianie Ojibway", "Indianie Okanagan", "Śladami rdzennych mieszkańców Kanady". Wszystkie filmy są efektem podróży Katarzyny Masin, która oczywiście spotka się z uczestnikami w czasie prezentacji.

Wszelkich informacji udziela organizator Pow-wow, Bogdan Płonka: hehaka @ interia.pl, +48 500250076.

Pow-wow odbywać się będzie w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 (ul. Kazimierza Wielkiego 5, 43-200 Pszczyna). Oficjalne rozpoczęcie przewidziane jest na 13 listopada, o godz. 15.30. Koszt uczestnictwa - 15 zł. Więcej na Huuskaluta.com.pl.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij