Gruzińska Katie Melua?

Katie Melua - kadr z teledysku The Flood

Dziś wieczorem, o godz. 20, w programie "Taniec z Gwiazdami" gościnnie wystąpi znana na całym świecie piosenkarka Katie Melua. Wokalistka kojarzona z delikatnym, jazzującym popem będzie u nas promować swoją najnowszą płytę "The House" i choć nowy materiał nie odbiega stylistycznie od wcześniejszej twórczości gruzińskiej Brytyjki, to zainteresować może brzmienie i niekonwencjonalny klip do "The Flood". Właśnie ten utwór Katie wykona dziś w studio TVN.

 
Przed południem, w programie Dzień Dobry TVN, Katie Melua opowiadała o swoich gruzińskich korzeniach i wspomnieniach z dzieciństwa. Artystka przyznała, że trudno jej nie zapomnieć chociażby rodzimego języka, choć w domu stara się właśnie nim posługiwać.

W studio Katie Melua spotkała się z polsko-ormiańską piosenkarką i wróżką Aidą Kosojan-Przybysz. Na debiutanckiej płycie "Aida" (2001 r.) większość kompozycji opartych jest na motywach gruzińskich i ormiańskich. Aranżację do piosenek przygotowali muzycy z zespołu Max Klezmer Band.

Gruzinki rozmawiały przed wejściem na antenę na temat problemów gruzińskich domów dziecka. "Katie bardzo zainteresowała się moją akcją wsparcia gruzińskich sierot. Myślę, że niedługo coś razem zrobimy dla tych dzieci" - mówiła z uśmiechem Aida.

Zobaczcie, jak Katie Melua delikatnie nawiązuje do kultury swojego narodu w utworze "The Flood":

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij