Folk na Eurowizji

Pin It

Mroziński - Legend - fot. Wikipedia.org

Ruszył finał polskich eliminacji do Eurowizji. Rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu kiczu, ale warto zwrócić uwagę na jednego wykonawcę nominowanego przez wzgląd na folkowe elementy jego muzyki - Marcina Mrozińskiego.


Mroziński do Eurowizji startuje z piosenką "Legenda". Mimo pewnych braków estetycznych utworu, warto docenić chociażby etniczne wstawki, na jakie skusił się Mroziński - chórki ludowe w wykonaniu solistek Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE: Anny Lewandowskiej, Mirelli Kostrzewy oraz instrumentarium - altówka Beaty Baszko.

Gdyby utwór nie przechodził w Rubikowski patetyzm, byłby dobry. A tak pozostaje zaledwie interesujący w zalewie bezwyrazowych kawałków startujących w finale.

Poniżej "Legenda":

Mroziński - Legend - fot. Wikipedia.org

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.