Studium Instrumentów Etnicznych: kim oni są?!

W związku ze zbliżającą się premierą długo oczekiwanej płyty Studium Instrumentów Etnicznych "3.5.7." grupa prezentuje pierwszy utwór w formie klipu. Podczas odsłuchu płyty, jeden z dziennikarzy muzycznych wyraził opinie, że "Moja Mina" to swoisty hymn odmieńców, hymn artystów, którzy nie płyną z prądem.

Podczas poszukiwania własnej formy S.I.E. spotykało się z różnymi reakcjami publiczności - od łez wzruszenia, bisów, oklasków na stojąco po ostentacyjne opuszczenie sali i pełne oburzenia komentarze. Wpis, który pojawił się po Festiwalu "Gombrowiczowskim" wyjątkowo przypadł artystom do gustu: "Ruda wyła jak pies, łysy śpiewał językami, w sercu czułem strach, KIM ONI SĄ?! Czy to ktoś sprawdził zanim zaprosił ich do naszego miasta…?".

Hasło "KIM ONI SĄ?!" tak spodobało się artystom Studium, że wokół niego utkali osobną opowieść:
 
 
S.I.E bezkompromisowo podąża własnymi ścieżkami, choć używa kodów, które pozwalają na komunikację z szeroką społecznością, stąd ich umiłowanie do eksperymentów z jazzmanami i raperami. Na nowej płycie S.I.E. gościli Duże Pe, H. Gembalski, A. Chochół i P. Restecki. "Moja Mina" jest jasną deklaracją grupy, odpowiedzią na dyskusje toczące się wokół zjawiska S.I.E.
 
 
S.I.E. licząc na dialog postanowiło uwolnić ten utwór i zaprasza do nagrywania własnych zwrotek wpisujących się w ideę utworu. Każdy zbuntowany ma możliwość dogrania swojej zwrotki. Kto zechce dograć swoją zwrotkę otrzyma ścieżkę muzyczną. Wystarczy napisać na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 

Studium Instrumentów Etnicznych "Moja Mina":
tekst: Piotr Stefański / S. Nadgrodkiewicz / Duże Pe
video: SKRZAT PRODUKCJA 

fot. Monika Szymkiewicz
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij