City Bum Bum: afrykańskie szaleństwo

Pin It

City Bum Bum, fot. mat. nadesłane

Zespół City Bum Bum, związany od początku ze szkołą tańca i muzyki Afryki Zachodniej, zdecydował się na wydanie debiutanckiej płyty. CBB przez trzynaście lat swojej działalności przeszli od zespołu perkusyjnego, inspirującego się najprostszą i najczystszą formą muzyki afrykańskiej, do zespołu world music, który brzmienia z Afryki łączy z jazzem i innymi elementami.


Współczesne aranżacje zachodnioafrykańskich rytmów City Bum Bum są tłem do widowiskowych choreografii tanecznych. Muzycy wykonują wersję tysiącletniej pieśni miłosnej "Djarabi" z królestwa Mandingue, w której dźwięki kory, starożytnej harfy, odnajdują harmonię z emocjonalnym śpiewem w języku Mandinka; w etiopskiej pieśni "Mela Mela" pulsujący bas i jazzowy saksofon wchodzą w natchnioną rozmowę z unikatowym instrumentem zwanym Hang, czyniąc CBB Ensemble ewenementem krajowej sceny muzycznej i ponad 10 lat od założenia zespołu – świeżym i ekscytującym debiutantem! Każdy koncert zespołu to wulkan energii i pozytywnego przesłania tolerancji i szacunku do kultur świata; to barwne i nieprzewidywalne show, w czasie którego rytm łączy muzyków i widownię, czyniąc ludzi i muzykę jednością.

Wszystko to zobaczyć będzie można i usłyszeć już jutro, 7 października, w łódzkim klubie Lokal, gdzie odbędzie się oficjalna koncertowa premiera płyty CBB Ensamble, "Doni Doni". Album ukazał się dzięki wsparciu fanów. Płyta nagrana została z gościnnym udziałem wspaniałej wokalistki Meli Koteluk i Viktora Totha, utytułowanego węgierskiego saksofonisty jazzowego. W tym wyjątkowym wydarzeniu-koncercie udział wezmą liczni przyjaciele-muzycy, którzy pojawią się z zespołem na scenie.

Koncert jest biletowany - zespół prosi o wsparcie "tyle ile możecie".
Więcej informacji w Facebookowym wydarzeniu.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.