Muzyczne bajki od Studium Instrumentów Etnicznych

Pin It
Małe SIE
15 września 2016 światło dzienne ujrzy debiutancka płyta formacji Małe Studium Instrumentów Etnicznych "7 bajek". Zespół określa się, jako "wywrotowa grupa muzyczna grająca muzykę S.I.E., czyli eklektyczną mieszankę rujnującą wszelkie stereotypy dotyczące muzyki dziecięcej". Album "7 bajek" powstał pod patronatem księcia polskiej bajki - Koziołka Matołka.
 
Producentem płyty jest Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie - stąd właśnie wybór patrona albumu. O wyjątkowości płyty "7 bajek: decyduje jej naturalność. To płyta, na której dzieci są sobą i przez pryzmat własnych, kolorowych osobowości opowiadają historie "dla rodziców i ich pociech".

Na "7 bajek" składają się utwory niebanalne, zmuszające do spojrzenia na świat z perspektywy dziecięcej wyobraźni. Wyjątkowe jest również przesłanie płyty, które ujawniło się w dialogu z małą Martą.
-Marta co robisz?
-Piszę bajki.
-Po co piszesz bajki?
-Żeby ludzie ich słuchali.
- Po co mają słuchać bajek?
-Żeby wtłoczyli się w tęczę…
 
 
W nagraniach udział wzięli: 
Marta Jędrys, 
Justyna Jędrys, 
Julia Kulińska, 
Marysia Obwarzanek, 
Alicja Niewczas, 
Kornelia Palkowska, 
Natalia Kwiecień, 
Bartosz Woźniczka, 
Tomek Aftyka, 
Hubert Drążek, 
Mikołaj Janowski, 
Piotr Stefański.

Rysunki do okładki popełniła ośmioletnia Marysia Kozłowska z pomocą taty - Piotra Kozłowskiego. Płytę zrealizowano w kieleckim studiu UNITED RECORDS.
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.