Etnosystem.pl - literatura podróżnicza, książki, przewodniki, mapy

Wakacje w Europie? Zainspiruj się i zakochaj się

Zanim sięgniemy po "Wakacje w Europie", warto upewnić się, czy mamy ważny paszport - po przeczytaniu tej powieści chęć wyruszenia śladami jej bohaterów obudzi się w nas na pewno. "Wakacje w Europie" to sympatyczna książka na lato, która podobnie jak bestesellerowe "Jedz, módl się, kochaj" budzi w czytelnikach pozytywną chęć zmiany swojego życia na bardziej... multikulturowe.

W dniu trzydziestych urodzin Gwendolyn Reese otrzymuje od ciotki Bei zaskakujący prezent: pięciotygodniową wycieczkę po Europie w towarzystwie przyjaciół starszej pani. Perspektywa wyjazdu nie wydaje się Gwen zbyt zachęcająca, lecz kiedy spodziewany prezent - pierścionek zaręczynowy od chłopaka - się nie pojawia, postanawia zaryzykować.

Z początku, jak na poukładaną nauczycielkę matematyki przystało, skrupulatnie odhacza kolejne zabytki na liście miejsc wartych obejrzenia. Jednak stopniowo, pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów południowych Włoch, coś zaczyna w niej pękać… Wędrując po kamiennych schodach Capri, podziwiając dzieła sztuki w Luwrze i próbując nowych potraw w marsylskich kawiarenkach, Gwen odkrywa, że cuda wokół niej są niczym w porównaniu z przemianami, jakie zachodzą w jej duszy.

"Charyzmatyczni i zabawni bohaterowie, czerpiący z życia to co najlepsze, plus zachwycające opisy najbardziej malowniczych zakątków Europy - oto przepis na idealną lekturę na lato". [Publishers Weekly]

Marilyn Brant mieszka na przedmieściach Chicago wraz z mężem i synem, otoczona stosami książek grożących zawaleniem. Jest dumną członkinią stowarzyszenia wielbicielek pisarstwa Jane Austin i laureatką prestiżowej Golden Heart Award za literacki debiut. Zachęcamy do odwiedzenia jej strony: www.marilynbrant.com.

Książka ukazała się 18 czerwca nakładem wydawcnitwa Prószyński i Spółka. Więcej na www.proszynski.pl.