Etnosystem.pl - literatura podróżnicza, książki, przewodniki, mapy

Marek Tomalik i jego kobieta

"Lady Australia" Marek Tomalik, okładka książki

Marek Tomalik, podróżnik, pisarz, organizator festiwalu podróżniczego Trzy Żywioły, od lat jest zakochany w jednej kobiecie. Swoich uczuć nie ukrywa, wręcz chwali się nimi przy każdej okazji. O swojej miłości mówi na wszystkich prezentacjach i spotkaniach, nie zabrakło jej też w jego publikacjach. Tym razem poświęcił jej całą książkę. Ale "Lady Australia" nie jest na pewno tkliwym romansidłem.

Majestatyczne piękno australijskiej ziemi, tej najbardziej pociągającej, nieoczywistej i niedostępnej, woła i przywabia niespokojne duchy. Jednym z nich jest Marek Tomalik, autor zjawiskowej opowieści o najmniejszym kontynencie świata. Australia widziana jego oczami to ziemia wielkich kontrastów i możliwości, wciągająca i rzucająca wyzwania, kusząca niby syrena i wymagająca całkowitego oddania.

Autor zakochany w swej Lady od lat, postanowił miłość do niej przelać na karty papieru. Powstała publikacja wyjątkowa, o intrygującym tytule – "Lady Australia". Tekst książki na pozór utkany ze skrawków luźnych skojarzeń, układa się w spójny obraz podróży przez krainę fascynującą i fantasmagoryczną. "Kluczem do drzwi percepcji jest William Blake, a każdy z rozdziałów opowieści ma swojego ducha muzycznego" – mówi Marek Tomalik – "Duchami muzycznymi, prowadzącymi przez kolejne rozdziały fotoplastykonu są m.in.: Jacek Kaczmarski, Keith Jarrett, Erik Satie".

Marek Tomalik - podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback (www.wsednosprawy.com.pl). Jest współtwórcą Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”, organizuje imprezy artystyczne ( koncerty, festiwale). Pisze książki i artykuły o podróżach i muzyce. Publikuje m.in. w „National Geographic” i „Jazz Forum”. Australia to jego miejsce na ziemi, zawsze jednak wraca w Beskidy.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Helion, w serii "Książka w kolorze", 3 kwietnia, a 4 kwietnia do kompletu doszedł audiobook. Obydwie pozycje można nabyć w sklepach internetowych wydawnictw Helion i Bezdroża.