Etnosystem.pl - literatura podróżnicza, książki, przewodniki, mapy

książki

Meksyk bez kolców, za to ze słońcem

Sylwia Mróz - Pejzaż Bez Kolców
Lucha libre (meksykańska wersja wrestlingu), danzon (zmysłowy taniec) czy słynni mariachis – to właśnie takie zjawiska czynią Meksyk wyjątkowym. Sylwia Mróz, korespondentka Polskiego Radia prezentuje pełny obraz wielobarwnej kultury meksykańskiej oraz pokazuje życie mieszkańców tego kraju. "Pejzaż bez kolców" w księgarniach od 12 października.

Pięć Smaków: Pionierskie wydawnictwo o kinie Azji na 10-cio lecie festiwalu

Marzenia na sprzedaż
Dziesięciolecie festiwalu Pięć Smaków to znakomita okazja do refleksji nad bogactwem kina i popkultury Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej oraz ich znaczeniem na świecie. Z okazji jubileuszowej edycji Festiwal Filmowy Pięć Smaków wydaje książkę "Cicha eksplozja. Nowe kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej" pod redakcją Jagody Murczyńskiej.

"Końca świata nie było" - jak Anita zmieniła swoje życie

Końca świata nie było
Anita Demianowicz po pięciu latach pracy w korporacji postanowiła zmienić swoje życie. Kupiła więc bilet, spakowała plecak, zostawiła w domu męża i wyjechała na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej. Odwiedziła w tym czasie Gwatemalę, Honduras, Salwador i Meksyk. Aby naprawdę dobrze poznać kraje, w których się znalazła, uczyła się języka hiszpańskiego i mieszkała u gościnnych rodzin. Z nimi spędziła Wielkanoc i Boże Narodzenie, uczestniczyła też w barwnych i hucznych procesjach.

Odkryli dla nas świat. Poznajmy ich historie

Pilichowie - okładka
Tajemniczy zakonnik, który ponad ćwierć wieku przed Marco Polo dotarł w głąb Azji. Na pół legendarny szlachcic, który podbijał świat razem z Wikingami. Pierwszy Polak, który wszedł na piramidę Cheopsa. Autor pierwszej w Europie książki o roślinności Chin i pierwszego europejskiego opisu Wielkiego Muru. Pierwszy Polak, który leciał balonem. Polski emir powstaniec, który sprowadził do Polski konie arabskie. Twórca nauki o lodzie. Prekursor polskiego reportażu. Badacz życia seksualnego dzikich. 33 historie Polaków podróżników, które warto poznać bliżej: "Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat" w księgarniach od 28 września.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.