Prezent gwiazdkowy w ostatniej chwili? Bułka z masłem | Etnosystem.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prezent gwiazdkowy w ostatniej chwili? Bułka z masłem

Stacje radiowe już od dobrych paru dni bombardują nas pewnym znanym świątecznym przebojem, lada chwila bloki reklamowe wypełnią się licznymi życzeniami świątecznymi i przypomnieniami, że coraz bliżej święta – to nieuchronny znak, że zbliżają się najbardziej rodzinne ze wszystkich światowych świąt.
Oczywiście jak Boże Narodzenie (bo to o nim mowa) to i prezenty. Rozsądek nakazuje, żeby poszukiwanie prezentów zacząć już dziś. Ale rozsądek jedno, a niepisana tradycja zostawiania tego na ostatnią chwilę – drugie. Czymże zresztą byłyby te Święta gdyby nie odrobina paniki i gorączkowa bieganina po wypełnionych świąteczną atmosferą sklepach?

Jak nie wpaść w panikę?

Na zakup prezentów gwiazdkowych  zazwyczaj mamy jeszcze czas. Potem rozpoczynamy wyścig z czasem i obiecujemy sobie, że za rok rozpoczniemy poszukiwania już w listopadzie. Ale póki co jakoś sobie musimy radzić.

Niestety zakupy na ostatnią chwilę mają swoje zasadnicze wady – przede wszystkim razem z nami rajd po galeriach handlowych uskutecznia większość mieszkańców naszego miasta (a przynajmniej takie można odnieść wrażenie). Wszędzie panuje nieopisany tłok i ścisk, ludzie są dla siebie nieuprzejmi, sprzedawcy nerwowi a ceny, mimo pozornych promocji, często zawyżone.

Jak więc sobie poradzić z zakupami na ostatnią chwilę i narastającą paniką? Jest ta no kilka patentów.

Zrezygnuj z galerii handlowych

Możemy na przykład zrezygnować z tradycyjnych zakupów w sklepach stacjonarnych na korzyść tych internetowych. Nie ma potrzeby obawiać się, że prezent nie dojdzie – wiele sklepów internetowych gwarantuje nam szybką dostawę w okresie świątecznej gorączki. Dla pewności możemy też zamówić wysyłkę kurierem, nie ma wtedy obawy, że bliscy zostaną bez prezentów gwiazdkowych.

Uzdolnieni manualnie mogą się pokusić o zrobienie własnoręcznych prezentów – rodzice na pewno docenią wydziergane ręcznie swetry lub pyszne, domowe ciasteczka. Ba, nawet laurka sprawi im radość i niewątpliwie wzruszy do łez.

Coś niebanalnego

Osobiście jestem zwolennikiem niebanalnych prezentów gwiazdkowych. Moi rodzice zostali w zeszłym roku uszczęśliwieni podniebną kolacją dla dwojga. Tato był wniebowzięty, mama nieco mniej. W tym roku postawimy więc z rodzeństwem na coś bardziej odpowiedniego dla seniorów jak przejazd zabytkowym pojazdem wojskowym lub romantyczny rejs na pełnym morzu.

Tego typu prezenty świąteczne mają jedną niepodważalną zaletę – spokojnie możemy ich zakup zostawić na ostatnią chwilę. Bez trudu kupimy je przez Internet (chociażby na http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-na-swieta/), a i dostawa nie będzie stanowiła problemu. Z pakowaniem także nie będzie kłopotów. To też genialny sposób na obdarowanie osób, które mają już dosłownie wszystko.

Kupuj z głową

Zanim więc wpadniesz w przedświąteczną panikę, zerknij jakie masz możliwości. Wystarczy tylko skończyć z szablonowym myśleniem i popatrzyć na zakup prezentów z nieco innej perspektywy. Pamiętaj tylko, żeby taki nietypowy prezent dobrać do charakteru oraz upodobań obdarowywanego. Lot balonem może nie być dobrym pomysłem dla osoby z lękiem wysokości, a degustacja wina zapewne nie przypadnie do gustu zatwardziałemu abstynentowi.  Jak zawsze, tak i przy wyborze prezentu zachować trzeba zdrowy rozsądek.

Bez względu jednak na rodzaj prezentu i ilość czasu jaką poświęciliśmy na jego wybór, liczy się tylko jedno – nasze chęci i niepowtarzalna atmosfera Bożego Narodzenia. Nawet jeśli nie zdążymy z zakupem idealnego prezentu gwiazdkowego lub obdarowany nie będzie wyglądał na uszczęśliwionego, nie pozwólmy aby taka drobnostka zepsuła nam ten wspaniały czas.

fot. nadesłane
artykuł sponsorowanyZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Bądź zawsze na bieżąco! Co tydzień zestaw najciekawszych treści do Twojej skrzynki. A do tego konkursy i specjalne okazje dla subskrybentów.

Skomentuj artykuł

Reklama

szybkie kredyty