ETNOmania po raz czwarty

Pin It

etnomania 2014

Lato to czas festiwali i kolejnej, czwartej już, edycji festiwalu ETNOmania, któremu nasz portal patronuje medialnie. Impreza odbędzie sie w niedzielę 20 lipca na terenie skansenu - Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiezłowie (40km od Krakowa). Podczas tegorocznej edycji będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie: jak tradycja odnajduje się we współczesności?

Zostanie na nim zaprezentowane tradycyjne rękodzieło ludowe, do tego warsztaty rzemiosła, twórcy i ich historie, kuchnia i produkty regionalne, nauka tradycyjnych tańców ludowych i koncerty topowych zespołów folkowych. Pokazane zostanie także, dzięki komu i czemu tradycja żyje – młodzi projektanci, tworzący w duchu ETNO, pokaz ETNOmody ze współczesnymi kolekcjami w duchu folkowym, designerskie produkty z motywami ETNO oraz szereg warsztatów.

Wszystkie atrakcje zostaną zaprezentowane w sześciu strefach tematycznych:

RZEMIOSŁA: całodzienne warsztaty i pokazy rzemiosła, prowadzone przez twórców ze Szlaku Rzemiosła Małopolski, m.in. koronka klockowa, zabawkarstwo, bibułkarstwo, rzeźbiarstwo, garncarstwo, tkactwo, kowalstwo, pieczenie chleba, malarstwo na szkle; kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego – do kupienia piękne wyroby rękodzielnicze, m.in. rzeźby, garnki gliniane, koronki, podkowy, kwiaty z bibuły, chusty ludowe; akcje happeningowe i folkowe przestrzenne instalacje;

FOLKDIZAJNU: twórczo przetworzona tradycja na stoiskach młodych projektantów – do kupienia ubrania, torby, biżuteria, elementy wyposażenia wnętrz, meble, zabawki – wszystko z motywami ETNO;  warsztaty inspirowane, czyli ETNOdesign dla każdego – ozdabianie toreb, t-shirtów, jeansów motywami ETNO; pokaz ETNOmody, czyli współczesne kolekcje inspirowane tradycją;  

EKO: kiermasz EKOproduktów – żywność, zabawki, ubrania; warsztaty recyclingowe;

EKOkuchnia – produkty wegańskie, wegetariańskie, organiczne;

MUZYKI: koncerty młodych zespołów folkowych; warsztaty tańców ludowych;

DZIECI: program ARTystyczno-EKOlogiczny – zabawy plastyczne, ruchowe, zgadywanki, nauka poprzez zabawę; konkursy z atrakcyjnymi nagrodami;

RELAKSU: kuchnia tradycyjna, wegetariańska i slow-food – pierogi, żurek, groch z kapustą, ziemniaki po cabańsku i napar z mięty, ale również burgery, humus, muffinki i inne pyszności;  kiermasz produktów regionalnych – swojskie wypieki, przetwory; konkursy z atrakcyjnymi nagrodami; wycieczki piesze i rowerowe po okolicy, a także na Zamek Lipowiec; "piknikowanie" na kocykach i leżaczkach ;)

Na portalu Polak Potrafi (www.polakpotrafi.pl) trwa właśnie akcja crowdfundingowa, dzięki której można wesprzeć Organizatorów. Potrwa do 12 maja, celem jest 20 000, by móc zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje. Idea portalu polega na tym, że dostaje się wszystko, albo nic, dlatego tak ważne jest promowanie projektu wśród znajomych i zaprzyjaźnionych instytucji. Oto link do projektu: polakpotrafi.pl/projekt/etnomania.

Wszystko zajmie Wam 5 minut, a Organizatorom pozwoli zrealizować Festiwal – dla WAS ;) Działajcie.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.