Tao Porchon Lynch: Joga sposobem na wieczną młodość

Tao Porchon-Lynch, fot. Robert Sturman

Staruszka, babunia... to określenia, które powinny, ale absolutnie nie pasują do Tao Porchon-Lynch. Tylko od 1982 roku wykształciła i certyfikowała ponad stu mistrzów jogi, sama uznawana jest za jednego z bardziej niesamowitych nauczycieli i najstarszego żyjącego mistrza jogi. Tao Porchon-Lynch skończyła właśnie 95 lat.

Tao Porchon-Lynch ma ponad 70-letnie doświadczenie w praktykowaniu jogi i 45-letnie - w uczeniu na całym świecie, także w samych Indiach!

W 1995 roku, Tao wzięła udział w Yoga for Peace International Peace Conference - międzynarodowej konferencji w Izraelu, podczas której tłumaczyła, jak można osiągnąć pokój na świecie, stosując się do zasad jogi.

Zanim Tao Porchon-Lynch stała się jednym z najsłynniejszych mistrzów jogi, przeszła długą drogą dość daleką od wewnętrznego spokoju. Przez lata była aktorką i pracowała w przemyśle filmowym. Jej kariera zmieniła się po wizycie w Indiach - Tao poddała się krajowi i jego duchowym zasadom, nakręciła film dokumentalny "To Light a Candle" i stopniowo odnajdywała w Indiach swój dom.

Tao nie tylko uczy jogi, ale przede wszystkim - odnalezienia jedności ze światem. Poprzez klasyczne figury jogi, Tao pokazuje, jak osiągnąć równowagę duchową i fizyczną.

Mottem Tao jest: "Nie ma rzeczy niemożliwych" (a dokładnie "There is nothing we cannot do") - patrząc na 95-latkę zawisającą bez wysiłku nad ziemią w pozycji kwiatu lotosu, można uwierzyć, że siły których potrzebujemy, są w nas.

Tao Porchon-Lynch wydala książkę "Reflections: The Yogic Journey of Life" oraz nagrała film instruktażowy "Yoga with Tao Porchon-Lynch". Ostatnio stwierdziła, że wytańczy sobie drogę na tamten świat - takiej radości i pozytywnego myślenia życzymy nie tylko samej Tao, ale nam wszystkim.

fot. Robert Sturman - zdjęcia przekazane z pozwoleniem na publikację

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij