Manohra - złote korony, ptasie skrzydła

Taniec tajski, fot. Daria Pawęda - frg. plakatu wystawy

Tajski taniec - Rum Thai - od wieków stanowi integralną część kultury Tajlandii. Tradycyjnie dzielony na tańce klasyczne i ludowe, był i jest wykonywany podczas świąt i różnych uroczystości, a także w celach rytualnych. Jego unikatowe piękno na zdjęciach uchwyciła Daria Pawęda.

Każdy region Tajlandii ma swoją własną formę tańca, która podkreśla jego unikatowe zwyczaje i tradycje. Do najpopularniejszych należą Ram Wong, Fawn, Serng, Manohra i Khon.

Oglądanie tańca tajskiego jest urzekające - piękne, barwne stroje tancerzy, choreografia często wzbogacona akrobatycznymi figurami oraz akompaniująca muzyka sprawią, że oglądanie takiego przedstawienia jest wydarzeniem, które na długo pozostaje w pamięci.

Na południu Tajlandii najpopularniejszą i najstarszą formą jest taniec Manohra, który wyjątkowo zafascynował fotografkę. Jest to jeden z najciekawszych tajskich tańców. Jedną z jego charakterystycznych cech jest bogato zdobiony strój - złote korony, ptasie skrzydła i ogony, bransoletki, a także zdobione koralikami nakładki na palce imitujące bardzo długie, wywinięte paznokcie.

{youtube}LS1qyPoCBbE{/youtube}

Zdjęcia prezentujące taniec tajski, w ramach wystawy Darii Pawędy "Thum Thai czyli taniec tajski", można oglądać do 6 września 2013 r., w gościnnej galerii w Traffic Clubie (2 piętro), przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Wystawę zorganizowało Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Daria Pawęda - z zamiłowania fotograf oraz podróżnik. Chętnie odwiedza miejsca rzadko odwiedzane przez turystów. Pasjonuje się również muzyką etniczną oraz tańcem. Sama również tańczy m.in. flamenco, bharatanatyam, taniec orientalny.
W swoich fotografiach uwiecznia różne zakątki świata, a także świat artystów, muzyków i tancerzy. Ostatnio zafascynowana jest Tajlandią.

Więcej o artystce: www.dariapaweda.pl.

Taniec tajski, fot. Daria Pawęda - frg. plakatu wystawy

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij