Folklor świętokrzyski w wersji współczesnej

fot MOK RudnikDo 28 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku podziwiać można wystawę prac z zakresu rękodzieła ludowego "Podając Dłoń Tradycji". Ekspozycja obejmuje ceramikę, tkaniny artystyczne, rzeźbę, ludowe zabawki z drewna i wiele innych przedmiotów, które przez współczesnych twórców zostały wykonane w oparciu o tradycje folkloru świętokrzyskiego.

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w Galerii Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem (ul. Mickiewicza 41). Zobaczymy na niej dzieła artystów:

Iwona i Jerzy Jarmołowicz - ceramika
Jarosław Winiarski, Michał Winiarski - rzeźba
Włodzimierz Ciszek - ludowe zabawki z drewna
Anna Tokarczyk - decoupage, tkactwo
Aleksandra Biskup - chusty, serwety, obrusy wykonane szydełkiem
Maria Dąbrowska - szydełkowe aniołki, dzwoneczki, gwiazdki
Dorota Klusek, Jarosław Winiarski, Zofia Łebek, Sławomir Zarzecki - repliki średniowiecznych naczyń glinianych

Galeria zdjęć z wernisażu na www.mokrudnik.pl.

fot. MOK Rudnik

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij